Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katedra bez krat

Spełniane są zapowiedzi nowego proboszcza katedry ks. Piotra Śliwki: Msza w południe, adoracja, Koronka – brakuje jeszcze spowiedzi.

We wspomnienie św. Franciszka z Asyżu po raz pierwszy w nowym roku akademickim klerycy WSD w Świdnicy modlili się w katedrze o nowe powołania do stanu duchownego i konsekrowanego. Eucharystia została poprzedzona adoracją prowadzoną przez Straż Honorową NSPJ i Różańcem.

Od 1 października w katedrze świdnickiej została uruchomiona codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat kościół katedralny jest otwarty nie tylko w kruchcie, ale można wchodzić do niego zarówno na modlitwę, jak i zwiedzanie.

Codzienna adoracja jest od 10.00 do 12.00, a po południu – od 15.00 do 18.00. O 15.00 adoracja rozpoczyna się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o 12.00 jest sprawowana Najświętsza Ofiara. 

Tym samym realizowane są postulaty wysuwane przez wiernych. Brakuje już tylko zwiększenia czasu dyżuru w konfesjonale katedralnym. Duszpasterze zapowiadają, że i ten postulat zostanie w najbliższym czasie spełniony. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama