Nowy numer 33/2018 Archiwum

Starość odczarowana

Przekonują o tym seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Świdnicy. Placówka uroczyście obchodziła dzień poświęcony swoim pensjonariuszom.

Dwieście osób świętowało Dzień Seniora w Teatrze Miejskim podczas obchodów zorganizowanych 10 października przez Dom Dziennego Pobytu w Świdnicy. Placówka obok Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest najlepiej zorganizowaną i twórczą instytucją troszczącą się o seniorów. Każdego dnia dzięki zajęciom hobbystycznym, terapeutycznym, artystycznym i sportowym kilkadziesiąt osób przekonuje się, że starość ma swoje walory, że może być udana, że otwiera możliwości, o których młodzi nie mają pojęcia.

Bardzo prężną grupą jest zespół amatorów aktorstwa. Ostatnia, pantomimiczna sztuka, "Brzydkie Kaczątko", cieszy się ogromnym uznaniem na przeglądach i prezentacjach w regionie. Nie dziwi zatem, że została owacyjnie przyjęta także 10 października.

Na spotkaniu, w którym udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz powiatu świdnickiego, swój wykład pt. "Starość jako wyzwanie" zaprezentowała dr Walentyna Wnuk, doradca Prezydenta Wrocławia ds. ludzi starych. W swoim przedłożeniu zachęcała seniorów do aktywnego życia, do otwartości na nowoczesność, do rozwoju i miłości. Za przykład wspaniałej starości podała bł. Jana Pawła II, który mawiał, że "starość jest zadaniem, na które trzeba odpowiedzieć". Cytowała też Czesława Miłosza. Ten z kolei przekonywał, że "starości nie trzeba się bać, z nią trzeba płynąć".

W ramach spotkania jedna z pensjonariuszek domu recytowała swoje wiersze, a zespół instrumentalno-wokalny oraz zespół taneczny zaprezentowały swoje najnowsze utwory i choreografie.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma