Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nagroda dla amatorów

Prezydent Świdnicy zdecydował, kto w tym roku otrzyma wyróżnienie za działalność artystyczną.

Mimo trudnych czasów samorządowcy pamiętają, że nie samym chlebem żyje człowiek. Dlatego także w tym roku Wojciech Murdzek, Prezydent Świdnicy, przyznał trzy nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Komisja powołana w sprawie przyznania nagród rozpatrywała kandydatury zgłoszone przez pięć podmiotów.

Wręczenie nagród zaplanowano na listopad.

 

Decyzją prezydenta nagrody otrzymają:

  • Kamila Karst – nagroda za twórczość artystyczną (malarstwo, rzeźba) i popularyzację kultury. Pani Karst w tym roku będzie obchodzić 20-lecie swojej pracy artystycznej w Świdnicy.
  • Amatorska Grupa Teatralna Dorosłych przy Świdnickim Ośrodku Kultury (28 osób) – nagroda za upowszechnianie i popularyzację kultury. Do tej pory grupa przedstawiła trzy premiery teatralne: „Sztuka..., ach sztuka”, „Leć w duet czyli Fioletowa Krowa” oraz „Romanse i papierosy”, ale pracuje nad kolejną – „Królik Królik”.
  • Zespół redakcyjny w składzie: Anita Odachowska-Mazurek, Sobiesław Nowotny, Mariusz Barcicki, Wiktor Bąkiewicz, Anna Szwec za publikację „Wieża ratuszowa. Historia i teraźniejszość”. Książka dokumentuje historię wieży ratuszowej, opowiada o wcześniejszych staraniach i obecnych działaniach związanych z jej odbudową.

Szczególnym osiągnięciem jest nagroda dla amatorskiej grupy teatralnej. Nasza redakcja na bieżąco relacjonuje przygotowania do kolejnych spektakli i sukcesy aktorów, gdyż świdnicki projekt jest pionierskim w takim sensie, że nigdzie indziej na Dolnym Śląsku nie istnieje podobny zespół, którego członkami są lokalni działacze społeczni, samorządowcy, pracownicy oświaty i duchowni. Poza tym każda następna premiera spotyka się z uznaniem coraz szerszego kręgu widzów. Dość wspomnieć, że ostatni tytuł chciało zobaczyć ponad dwa i pół tysiąca świdniczan.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama