Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nowe, lepsze, wałbrzyskie

Na razie 20, ale będzie więcej – miejskich autobusów, które jeżdżą już po ulicach Walbrzycha.

Od kilku dni 20 nowych autobusów marki Solaris Urbino (17 klasy Maxi oraz 3 klasy Mega) jeździ po wałbrzyskich ulicach. Autobusy zakupiła Gmina Wałbrzych dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 13 milionów złotych pozyskanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013. 

Nowoczesne, wytrzymałe, łatwe w obsłudze, serwisowaniu i eksploatacji, przyjazne dla osób niepełnosprawnych oraz spełniające najostrzejsze normy środowiskowe – takie mają być autobusy Urbino. Przestrzeń pasażerska jest wyposażona w monitoring. Autobusy dysponują także systemem informacji pasażerskiej, który jest wspomagany przez dynamiczną zapowiedź wizualną i głosową przystanków. Posiadają również system zliczania pasażerów.

Dodatkowo w każdy autobusie pracuje konduktor, który służy pomocą pasażerom i kierowcy. Pilnuje porządku w autobusie, sprzedaje i kontroluje bilety. „Konduktor” to także pilotażowy projekt, który przejdzie weryfikację pod koniec roku. – Rozpoczynamy nowy rozdział w komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. W połowie odnowiony tabor autobusów będzie już niedługo uzupełniony o kolejne nowoczesne pojazdy. Dostarczy je przewoźnik wyłoniony w drodze przetargu. To zupełnie nowa jakość – zapewnia prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama