Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncerty trzech kultur

Trwa piąta edycja Koncertu Trzech Kultur w Jedlinie-Zdroju.

Jubileuszowa edycja koncertu odbywa się w dniach 19-21 października w kościele Świętej Trójcy w Jedlinie-Zdroju. Celem Koncertu Trzech Kultur jest popularyzacja pieśni chóralnej oraz edukacja poprzez poznawanie bogactwa kulturowego pieśni chóralnych wywodzących się z tradycji katolickiej, prawosławnej, ewangelickiej oraz kościołów ewangelikalnych (gdzie rozwinęła się muzyka gospel).

W piątek 19 października po raz pierwszy w historii koncertu w Jedlinie Zdroju gościła Donna Brown i czarnoskórzy wokaliści grupy Golden Gospel Pears. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie istnienia. W tym czasie dał ponad 2000 koncertów.

Przed nami jeszcze 2 koncerty. 20 października 2012 r. o godz. 18.00 po raz pierwszy w Polsce wystąpi Chór Cantus Feminae z Nechanic w Czechach. Jego repertuar obejmuje utwory renesansu, klasycyzmu i romantyzmu. Chór wykonuje również aranżacje pieśni ludowych, kościelnych i muzyki pop.

Na zakończenie, 21 października 2012 r. o godz. 18.00 zaśpiewa Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej.

           
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma