Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koncerty trzech kultur

Trwa piąta edycja Koncertu Trzech Kultur w Jedlinie-Zdroju.

Jubileuszowa edycja koncertu odbywa się w dniach 19-21 października w kościele Świętej Trójcy w Jedlinie-Zdroju. Celem Koncertu Trzech Kultur jest popularyzacja pieśni chóralnej oraz edukacja poprzez poznawanie bogactwa kulturowego pieśni chóralnych wywodzących się z tradycji katolickiej, prawosławnej, ewangelickiej oraz kościołów ewangelikalnych (gdzie rozwinęła się muzyka gospel).

W piątek 19 października po raz pierwszy w historii koncertu w Jedlinie Zdroju gościła Donna Brown i czarnoskórzy wokaliści grupy Golden Gospel Pears. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie istnienia. W tym czasie dał ponad 2000 koncertów.

Przed nami jeszcze 2 koncerty. 20 października 2012 r. o godz. 18.00 po raz pierwszy w Polsce wystąpi Chór Cantus Feminae z Nechanic w Czechach. Jego repertuar obejmuje utwory renesansu, klasycyzmu i romantyzmu. Chór wykonuje również aranżacje pieśni ludowych, kościelnych i muzyki pop.

Na zakończenie, 21 października 2012 r. o godz. 18.00 zaśpiewa Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej.

Koncerty trzech kultur   Koncerty trzech kultur   Koncerty trzech kultur   Koncerty trzech kultur   Koncerty trzech kultur   Koncerty trzech kultur  
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama