Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zaduszki z mołdawskimi artystami

Na zaproszenie ks. Piotra Nikolskiego, proboszcza prawosławnej parafii pw. św. Mikołaja w Świdnicy, wystąpią artyści z Mołdawii.

Muzyka starocerkiewnosłowaińska jest wspólnym dziedzictwem Kościoła. Tak jak ikony, które znajdują coraz mocniejsze i godne miejsce zarówno w liturgii jak i kulcie katolickim. Wprawdzie właściwą liturgiczną muzyką Kościoła Zachodniego jest chorał gregoriański, to jednak człowiek wiary nigdy nie będzie obojętny wobec sakralnego wymiaru muzyki chrześcijańskiego Wschodu.

Dlatego warto w swoim kalendarzu zaznaczyć okazje, jakie stwarza wizyta w Świdnicy mołdawskiego tria „Jużnyj Głas”. Koncerty odbędą się dzięki współpracy prawosławnej parafii pw. św. Mikołaja w Świdnicy z władzami samorządowymi, katolickimi parafiami i ewangelickim Kościołem Pokoju.

Terminarz koncertów: 28 października (niedziela), 17.00 – kościół pw. Nawiedzenia NMP w Witoszowie Dolnym; 31 października (środa), 17.30 – Kościół Pokoju, 2 listopada (piątek),  17.00 – cerkiew św. Mikołaja, (cmentarz przy ul. Łukasińskiego), koncert zaduszny.

Poza tym będzie również  liturgia z udziałem tria: nabożeństwo prawosławne w cerkwi św. Mikołaja w niedziele, 28 października, o 10.00 (zaproszeni są także katolicy); nabożeństwo ekumeniczne, 1 listopada o 14.00 na cmentarzu oraz w sobotę 3 listopada o 10.00 i 17.00 także w cerkwi.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama