Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Podcasty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
swidnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji → 100-lecie kościoła

100-lecie kościoła przejdź do galerii

 
Centralnym elementem jubileuszu była uroczysta Eucharystia Mirosław Jarosz/GN

21 października odbyły się uroczystości jubileuszu setnej rocznicy poświęcenia kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu.

Mirosław Jarosz

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Do tego wyjątkowego wydarzenia wspólnota parafialna przygotowywała się już od kilku lat. Świątynia została odnowiona. Zrobiono nowy dach, instalacje elektryczną i oświetlenie. Wyremontowano wnętrze kościoła i zakrystii, renowacji poddano także ławki. Wszystkie kosztowne prace stały się możliwe dzięki finansowemu wsparciu parafian. – Przedsięwzięcia te są świadectwem naszej wiary nie tylko dla ludzi nam współcześnie żyjących, ale także dla przyszłych pokoleń – tłumaczy proboszcz ks. Krzysztof Moszumański. – Nasz jubileusz pragniemy przeżyć przede wszystkim jako wielkie dziękczynienie składane Bogu i ludziom. Dlatego do uroczystości przygotowywaliśmy się również duchowo.

Świętowanie zaczęto już 14 października, kiedy to na placu przy kościele odbył się piknik rodzinny. W atmosferze rodzinnego święta m.in. było można wspólnie skosztować domowego jedzenia i ciast. Uzyskany dochód przy tej okazji został przeznaczony na prace remontowe w kościele. Tego samego dnia odbył się koncert pieśni sakralnych i patriotycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Od 18 do 20 października odbyły się rekolekcje maryjne, które poprowadził ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem-Krzeptówkach. Centralnym wydarzeniem uroczystości jubileuszowych była Msza św. dziękczynna, odprawiona 21 października pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Uczestniczyli w niej także kapłani, którzy pracowali w jubileuszowej parafii oraz stąd pochodzący.

W trakcie homilii bp Ignacy przybliżył znaczenie i symbolikę świątyni. To w niej doświadczamy szczególnych spotkań z Bogiem.

Biskup Ignacy wskazał, że świadomość wielkiej wartości, jaką mają świątynie, powinniśmy przekazać młodemu pokoleniu, pomimo wielkich ataków, jakie nieustannie są kierowane w stronę Kościoła.

Na zakończenie uroczystości bp Ignacy Dec wręczył najbardziej zasłużonym parafianom pierścienie św. Stanisława.

« ‹ 1 › »
100-lecie kościoła w Wałbrzychu

WIARA.PL DODANE 22.10.2012 AKTUALIZACJA 23.10.2012

100-lecie kościoła w Wałbrzychu

​21 października odbyły się uroczystości jubileuszu setnej rocznicy poświęcenia kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu. Dla wspólnoty parafialnej było to niezwykle ważne wydarzenie. Zdjęcia: Mirosław Jarosz/GN  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BP IGNACY DEC
  • JUBILEUSZ KOŚCIOŁA
  • WAŁBRZYCH

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X