Nowy numer 2/2021 Archiwum

Lampa, która świeci

Rok temu nagrano ostatnie odcinki programu komentującego niedzielną ewangelię. Od 27 października ponownie ruszyła produkcja programu Światło Słowa.

Kamil Gąszowski, świdnicki fotografik młodego pokolenia, korzystając z wcześniejszego doświadczenia pracy w lokalnej telewizji kablowej zdecydował się reżyserować cykl komentarzy do niedzielnej ewangelii.

– Zależało mi na tym, żeby Światło Słowa wróciło do sieci, ponieważ jestem przekonany, że tego rodzaju programy pomagają wielu ludziom w głębszym przeżywaniu Mszy św.– wyjaśnia. – Objaśnienia kulturowo-historyczne rzucają nowe światło na sceny, które sami sobie w głowie już od dawna poukładaliśmy czerpiąc inspirację z filmów czy ilustracji biblijnych. To pozwala na korekcję i odświeżenie wrażliwości na Boże Słowo. Poza tym komentarz egzystencjalny jakim kończy się analiza poszczególnych wersetów, dodatkowo porusza serce. Po obejrzeniu filmu całkiem inaczej słucha się Ewangelii na Mszy św., inaczej też odbiera się homilię, którą głosi ksiądz. No i w ciągu tygodnia można wrócić do tych kilku minut refleksji odtwarzając sobie nagranie – wylicza.

Program Światło Słowa pierwotnie był emitowany w telewizji kablowej Teletop Sudety. Potem udostępniono go także na stronie diecezji. Teraz będzie dostępny zarówno na stronie internetowej Gościa Świdnickiego, jak również na stronie diecezji.

Program jest tworzony we współpracy z naszą redakcją.  Wszystkie odcinki będzie można oglądać TUTAJ

Światło Słowa 28.10.2012
imagostudiomovie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama