Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gryfy w dobrych rękach

26 października rozstrzygnięto kto zasługuje na wyróżnienie za swoją działalność gospodarczą. Galę Świdnickich Gryfów uświetniła Hanna Banaszak.

Wśród laureatów tegorocznej edycji Świdnickich Gryfów są także przyjaciele naszego tygodnika. 

Gospodarcza debata, wywiad Forbesa, wyróżnienia dla „Nestorów biznesu” i wreszcie gala wręczenia nagród „Świdnickiego Gryfa” dla najlepszych firm – tak przebiegło piątkowe, 26 października, święto przedsiębiorczości w Świdnicy. Rozpoczęło się przed południem konferencją w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, poświęconą szansom rozwoju przedsiębiorczości na przykładzie firm rodzinnych. Gościem specjalnym święta przedsiębiorczości w Świdnicy był znany ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie rektor Uczelni Vistula, który wziął również udział w „Wywiadzie Forbesa” podczas wieczornej gali. Rozmowa poświęcona była trendom gospodarczym i ich wpływowi na regiony i lokalną przedsiębiorczość.

Na drugą część gali zaplanowano uroczyste wręczenie najważniejszych nagród gospodarczych w Świdnicy – Gryfów.

– Tak liczna obecność gości podczas gali udowadnia, że w Świdnicy dzieje się coś wyjątkowego. Pokazujemy sukcesy firm od tych najmniejszych – jednoosobowych, po te największe. Świdnicę i jej mieszkańców wyróżnia optymizm i przedsiębiorczość, za co należą się podziękowania. Symbolem słowa dziękuję są właśnie Gryfy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Nagrodzeni statuetką „Świdnickiego Gryfa”:

W kategorii „Sudecki produkt regionalny”: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej za projekt edukacyjny „Miasto dzieci”, któremu to patronuje m.in. nasz tygodnik.

W kategorii „Dynamiczny rozwój firmy”:  THT Sp. z o.o. Systemy Opakowań Przemysłowych – jeden z wiodących producentów systemów opakowań, niedawno rozpoczął budowę nowej fabryki w świdnickiej podstrefie ekonomicznej WSSE „Invest-Park”.

W kategorii „Innowacyjność”: PHU STEP Robert Zawalich – producent farb wodnych (powłok wodorozcieńczalnych) stosowanych do wszelkiego rodzaju metali, wagonów kolejowych, ogrodzeń, pokrycia dachówek.

W kategorii „Firma społecznej odpowiedzialności biznesu”: Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.– świdnicki sklep dba nie tylko o swoich pracowników i klientów, ale również angażuje się w projekty realizowane na rzecz społeczności lokalnej. Świadczą o tym m. in. zorganizowane w 2011 roku akcje „Podatek za pisanki” i „Dach nad głową”. Placówka wspiera również anonimowo mieszkańców Świdnicy w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, udzielając im pomocy rzeczowej.

W kategoria „Najlepszy debiut gospodarczy”: BIO-WAT Sp. z o.o. – w Świdnicy działa w pełni zautomatyzowana i bezpieczna dla środowiska naturalnego bioelektrownia. Jest to pierwsza rolnicza bioelektrownia w Polsce, ma unikatowy charakter i wskazuje kierunek rozwoju energetyki odnawialnej tzw. energii zielonej. Powstała w lipcu 2011 roku.

O nagrodach w kategorii „Wybitna osobowość” osobiście decyduje Prezydent Świdnicy. W tym roku uhonorowano dwie osoby: Irenę Trzcińską – współwłaścicielkę Cukierni „Romena”, która oprócz pracy zawodowej aktywnie działa w organizacjach branżowych i zawodowych oraz Eugeniusza Kępę – właściciela Cukierni „Kasia”, który oprócz prowadzenia firmy od początku angażuje się w charytatywną pracę na rzecz dzieci. Oboje Państwo są wiernymi czytelnikami Gościa Niedzielnego. 

Swojego Gryfa przyznali również sami świdniczanie, głosując w kategoriach „Najlepszy pracodawcy w Świdnicy” oraz „Najlepsza obsługa klienta”.

Za „Najlepszego pracodawcę w Świdnicy” uznano „Cafe Fosa”. Według głosujących „Najlepszą obsługą klienta” może poszczycić się świdnickie kino „Cinema 3D”.

Podczas wieczornej gali wystąpili: Formacji Tańca Nowoczesnego oraz Paulina Lenda z akompaniamentem gitarzysty Piotra Krakowskiego. Gwiazdą koncertu finałowego była Hanna Banaszak z zespołem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama