Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pomoc już dotarła

W pożarze, który pochłonął cały dorobek życia wielodzietnej rodziny, tylko jednej straty nie da się wyrównać - zmarła ośmiomiesięczna dziewczynka.

9 listopada w mieszkaniu zajmowanym przez wielodzietną rodzinę wybuchł pożar. Lekkie obrażenia odniosła trójka dzieci, natomiast najmłodszą, ośmiomiesięczną dziewczynkę w stanie krytycznym przetransportowano do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu. Dziecko zmarło. 

W dalszym ciągu nie są znane przyczyny pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień zaczął się rozprzestrzeniać ze znajdującego się w mieszkaniu pieca kaflowego. Szpital opuściła czwórka dzieci, dwójka przebywa na obserwacji, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina została otoczona pomocą psychologiczną i duchową.

Na tragedię rodziny bardzo mocno zareagowali mieszkańcy Świdnicy, którzy tłumnie przywożą m. in. ubrania, obuwie i zabawki. Do pomocy włączyły się społeczności świdnickich szkół m.in. Szkoły Podstawowej nr 315, do której uczęszcza część dzieci z poszkodowanej rodziny. W akcji biorą udział również firmy m. in. Colgate-Palmolive i Leroy Merlin. W świdnickim sklepie Leroy Merlin można przekazywać pomoc. Podobnie w kancelarii parafii świdnickiej katedry.

Osób prywatnych ze Świdnicy oraz firm i instytucji, także z całej Polski, jest zdecydowanie więcej. Te wszystkie działania sprawiły, że rodzina została już zaopatrzona w najpotrzebniejsze rzeczy .

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb zmarłej córeczki.

Pomoc finansową można przekazywać na konto Fundacji Ziemi Świdnickiej na rzecz Wspierania Profesjonalnej Pomocy „SKSK”:

Nr konta: 53-2130-0004-2001-0338-2389-0001

z dopiskiem „Dla rodziny poszkodowanej w pożarze".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma