Nowy numer 24/2018 Archiwum

Królikowie na scenie

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier w tym sezonie kulturalnym regionu, a przynajmniej Świdnicy.

"Królik Królik" – to najnowszy spektakl Grupy Dorosłych w ramach projektu Alchemia teatralna. Grupa powstała cztery lata temu i patronuje jej Świdnicki Ośrodek Kultury. Amatorzy aktorstwa przygotowali już trzy spektakle, które w sumie obejrzało 6 tys. widzów. Na co dzień rodzina Królików to dyrektorzy, nauczyciele, dziennikarze, samorządowcy, ale dzięki gotowości do poświęceń i szczypcie talentu zamieniają się pod okiem fachowców w nietuzinkowych artystów. 

Co zatem tym razem przygotowują dla swoich stałych widzów i tych, którzy dopiero teraz do nich dołączą?  

"Króliki kojarzą się nam z tym,że łatwo i błyskawicznie się rozmnażają... Problemy w rodzinie państwa Królików sportretowanej przez francuską dramatopisarkę Coline Serreau, a na potrzeby spektaklu zaadaptowanej przez Juliusza Chrząstowskiego, mnożą się w zawrotnym tempie prokreacji króliczej, osaczają, rozgałęziają się i tworzą sieć, z której, zdawałoby się, trudno będzie się wyplątać. Powstają zaskakujące i arcyciekawe typy postaci scenicznych, choć niby jest to zwyczajna, statystyczna familia. NO CÓŻ, SAMO ŻYCIE..."

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski, aranżacja muzyczna: Tadeusz Szarwaryn, Dariusz Jaros, scenografia: Robert Kukla

I premiera 1 grudnia o 20.00, II premiera 2 grudnia o 19.00, kolejne spektakle: 3 grudnia o 12.00 i 4 grudnia o 19.00.Bilety na wszystkie spektakle w cenie 10 zł, sprzedaż : Informacja Turystyczna, ul. Wewnętrzna 2, rezerwacja telefoniczna: 74 852 02 90, 74 851 56 53.

A oto zapowiedź spektaklu:

Królik, królik - premiera 1,2 grudnia 2012
Kamil Gąszowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma