Nowy numer 25/2018 Archiwum

Organiści na modlitwie

Studium Organistowskie działające w diecezji zaprasza organistów na spotkanie doskonalące warsztat.

Gościnni ojcowie paulini, w parafii których działa Diecezjalne Studium Organistowskie, będą gościć organistów z całej diecezji. 15 grudnia w parafii pw. św. Józefa w Świdnicy odbędzie się dzień skupienia organistów Diecezji Świdnickiej.

W programie okazja do spowiedzi (9.30) a o 10.00 Eucharystia, której ma przewodniczyć bp Ignacy Dec. On też wygłosi homilię. Po modlitwie wszyscy spotkają się przy kawie i ciastku z bp. Ignacym. Będzie więc okazja nie tylko posłuchać biskupich wspomnień z czasów, gdy był seminaryjnym organistą, ale także porozmawiać o ważnych dla organistów sprawach, zadać pytania o przyszłość muzyków kościelnych oraz ich sytuację socjalną. O 12.00 ks. Dominik Ostrowski, ceremoniarz katedralny i specjalista od liturgii, wygłosi wykład zatytułowany "Adwent w życiu parafialnym". Po nim Maciej Bator, znany i ceniony organista oraz główny wykładowca studium zachęci organistów do doskonalenia warsztatu. o 13.15 ks. Piotr Ważydrąg omówi bieżące sprawy dotyczące organistów a pół godziny później modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego zakończy dzień skupienia. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma