Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koncerty pełne oczekiwania

Zuzanna i Maciej Batorowie po raz drugi proponują muzyczne podróże w czasie i przestrzeni.

W najbliższy piątek rozpoczyna się seria trzech koncertów w ramach wydarzenia, które po raz drugi gości w Świdnicy: Adwentowe Koncert Wokalno-Organowe. W ubiegłym roku inicjatywa młodych muzyków związanych ze Świdnicą, Zuzanny i Macieja Batorów, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony melomanów jak i wiernych. Pierwsi szukali wspaniałej muzyki w wykonaniu młodych artystów, drudzy natomiast potrzebowali dodatkowego impulsu do głębszego wchodzenia w prawdę o istocie chrześcijańskiego życia: oczekiwaniu na przyjście Pana. – Tegoroczne koncerty będą bardziej niż rok temu zróżnicowane pod względem obsady – zapewnia Zuzanna Bator. – Na każdym koncercie występują minimum trzy osoby. Na koniec będzie grał Michał Kocot, organista studiujący w Krakowie i Stuttgarcie. Wszyscy wykonawcy są młodzi i tak jak my chcieliby popularyzować muzykę klasyczną, rozwijać wśród publiczności w Polsce zapotrzebowanie na koncerty – dodaje.

PROGRAM (koncerty odbywają się w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy, ul. Kotlarska)

7 grudnia – 19.30: Zuzanna Bator (Świdnica) – organy, Łukasz Motkowicz (Wrocław) – baryton, Maciej Bator (Świdnica) – organy (akompaniament).

14 grudnia – 19.30: Maciej Bator – organy, Marcjanna Myrlak (Wrocław) – mezzosopran, Marcin Armański (Świdnica) – pozytyw szkatulny.

21 grudnia – 19.30: Michał Kocot (Kraków) – organy, Marcjanna Myrlak – mezzosopran; Magdalena Kulig (Kłodzko) – mezzosopran, Zuzanna Bator – organy (akompaniament).

– Myślę, że to będzie ciekawe – komentuje program Zuzanna Bator. – Na pierwszym koncercie wystąpi Łukasz Motkowicz, świetny młody baryton z Wrocławia, który wygrywa konkursy i śpiewa na całym świecie, głównie w repertuarze operowym. Na naszą prośbę wykona rzeczy sakralne – nie wiem, czy nie będzie to jego jeden z pierwszych występów w takim repertuarze! – zachęca.

Na drugim koncercie będzie śpiewać Marcjanna Myrlak, która rok temu inaugurowała festiwal adwentowy, a na pozytywie szkatulnym zagra Marcin Armański. Ten instrument to dzieło jego rąk, coś absolutnie wyjątkowego. Marcin jest jedynym w Polsce organmistrzem, który buduje takie instrumenty!

 

Na trzecim koncercie wystąpią dwie znakomite młode mezzosopranistki: Marcjanna Myrlak oraz Magdalena Kulig, laureatka "Wrocławskiej Nagrody Muzycznej” za świetną płytę “Elegie” wydaną w tym roku z pianistką Magdaleną Blum. Magdalena Kulig koncertuje w Europie i Azji, niedawno wystąpiła na pretsiżowym koncercie w Operze Monachijskiej. Poza tym regularnie koncertuje w Kłodzku, z którego pochodzi. 21 grudnia będziemy mieli zaszczyt gościć ją w Świdnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama