Nowy numer 25/2018 Archiwum

Polityka i basen

Zaledwie jeden głos zaważył o tym, że 1,5 mln zostało wyrzucone w błoto. Sporo kosztuje politykierstwo.

Po piątkowym głosowaniu w Radzie Miejskiej w sprawie działalności spółki Inwestycje Świdnickie, której prezesem był Ryszard Wawryniewicz, prezydent Świdnicy wydał oświadczenie. Oto jego treść:

Z ubolewaniem przyjąłem piątkowe rozstrzygnięcie Rady Miejskiej w Świdnicy w sprawie wyrażenia zgodny na likwidację spółki Inwestycje Świdnickie. To zła decyzja, która oznacza wprost, że większość Radnych opowiada się przeciwko aquaparkowi z prawdziwego zdarzenia, na który czekają mieszkańcy.

Bardzo źle się stało, że 11 radnych – na wniosek SLD i PiS – zdecydowało o zmarnowaniu ogromnej ilości wykonanej dotychczas pracy i niebagatelnej kwoty ponad 1,5 mln zł wydanej na dokumentację projektową, niezbędne ekspertyzy i przeprowadzenie koniecznych przetargów. Niestety ponad zdrowym rozsądkiem górę wzięła niechęć do prezesa spółki. Szkoda, że obiekcje zagorzałych przeciwników aquaparku nie zostały odrzucone przez pozostałych Radnych. Nie wzięto pod uwagę merytorycznych argumentów udowadniających, że posługiwanie się przez miasto własną spółką jest jedyną szansą realizacji dużych inwestycji. Nie ma także żadnej logi we wskazywaniu na koszty poniesione przez Inwestycje Świdnickie (0,5 mln zł), skoro o 14,5 mln zł mniej może wydać miasto, dzięki zwrotowi podatku VAT, możliwemu do uzyskania właśnie dzięki spółce.

Szkoda, że 1 głos zdecydował o definitywnym zlekceważeniu oczekiwań bardzo wielu Świdniczan. Dokonano tego w momencie, gdy w praktyce pokonaliśmy ostatnie bariery przed rozpoczęciem budowy.

W obecnej sytuacji realizacja tego scenariusza wiąże się z koniecznością przerwania „za pięć dwunasta” procesu inwestycyjnego, zmierzającego do powstania aquaparku. Bardzo wielu, zwłaszcza młodych mieszkańców, wyraziło niezadowolenie z takiego obrotu sprawy. Dlatego mimo wszystko jestem przekonany, że spełnienie aspiracji Świdniczan nie jest ostatecznie przekreślone.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma