Nowy numer 25/2018 Archiwum

Leśnicy u papieża

Świdnica–Watykan. Przedstawiciele Nadleśnictwa Świdnica wrócili z Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników do Watykanu, w trakcie której m.in. modlili się przy grobie bł. Jana Pawła II.

Kluczowym punktem programu było spotkanie z Benedyktem XVI podczas audiencji generalnej 21 listopada. Papież powiedział wówczas m.in. „Witam uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników. Niech wasza praca przyczyni się do zachowania piękna przyrody.” Leśnicy przekazali papieżowi sadzonki pochodzące z 1000-letniego cisa rosnącego na terenie opactwa cystersów w Henrykowie.

Być może zostaną one posadzone w Ogrodach Watykańskich. Papież pobłogosławił nasiona cisa z Henrykowa, które trafiły z powrotem do Polski i będą przekazywane do posadzenia, wzorem dębów papieskich, podczas różnych uroczystości na terenie całego kraju. Obok leśników ze Świdnicy w pielgrzymce wzięły udział delegacje regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Toruniu i Szczecinie. Pielgrzymce przewodniczył kapelan leśników, bp Edward Janiak.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma