Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rzecznik do zmiany

Potrafi walczyć o prawa dzieci, jednak wybiórczo. Niestety nie walczy o prawo pierwsze i fundamentalne: do życia.

4 grudnia z okazji zakończenia Roku Janusza Korczaka Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, świdniczanin, zorganizował kongres Praw Dziecka. – Według niego życie dzieci poczętych może mieć "charakter polityczny", a więc nie warto go chronić, bo decyzje polityczne mogą dotknąć samego rzecznika. Korczak poświęcił życie dla dzieci. Michalak poświęcił dzieci dla posady – uważają członkowie Fundacji Pro, którzy pikietowali przed Belwederem.

Protestujący liczą na to, że Marek Michalak skonfrontuje swoje podejście z rzeczywistością. Zabijanie dzieci jest sprawą poważną, a rzecznik powołany jest do tego, by chronić dzieci od poczęcia.

Marek Michalak uchyla się od wypełniania swoich ustawowych zobowiązań. – Wygląda więc na to, że nie odpowiadają mu obowiązki zawodowe – komentują prolajferzy. – Chyba czas zrezygnować z posady, za którą podatnicy płacą pieniędzmi, a dzieci życiem.

Fundacja Pro jest organizacją pozarządową walczącą o prawo do życia dla każdego nienarodzonego dziecka. Zorganizowała kilkaset ekspozycji wystawy "Wybierz Życie", która gościła także w Świdnicy, a która pokazuje prawdę na temat aborcji. Fundacja zebrała ponad 600 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej zabijania dzieci nienarodzonych w Polsce. Od 2011 roku regularnie organizuje w całym kraju pikiety przeciwko zabijaniu w polskich szpitalach dzieci z Zespołem Downa. Dzięki kampaniom za życiem już 86% Polaków (wg badań CBOS) opowiada się za pełną ochroną życia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma