Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlitwą w nienawiść

Od tygodnia Świdnica kojarzy się z farbiarzem... – dla mieszkańców to szczególny powód, by paść na kolana.

16 grudnia, w III Niedzielę Adwentu, która zwana jest Domenica Gaudere czyli niedzielą radości, w całej diecezji wierni śpiewają Sublikacje i proszą Matkę Bożą o opiekę. Biskup Ignacy Dec wydał w tej sprawie specjalne zarządzenie:

"Przed tygodniem całą Polskę obiegła szokująca wiadomość o akcie profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w jasnogórskim klasztorze. Jako ludzie wiary i wierni czciciele Jasnogórskiej Ikony, z której od wieków spogląda na nas nasza Matka, Maryja – Królowa Polski, z bólem zareagowaliśmy na ten szalony akt targnięcia się na naszą narodową świętość. Zaraz w niedzielę wieczorem w katedrze odprawiłem z przedstawicielami świdnickiego duchowieństwa oraz przy udziale alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Mszę św. jako ekspiacyjną.

W poczuciu solidarności z Ojcami Paulinami, stróżami Jasnej Góry, a także wszystkimi wierzącymi Rodakami na całym świecie, poruszonymi próbą zbezczeszczenia drogiego nam i czczonego od wieków wizerunku Chrystusa i Maryi, apeluję, by 16 grudnia, w III niedzielę Adwentu, we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej, podczas wszystkich Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem, została odśpiewana suplikacja „Święty Boże” oraz by przed wizerunkiem Jasnogórskiej Pani został przeprowadzony akt oddania się w opiekę Matce Bożej zakończony modlitwą „Pod Twoją obronę” i śpiewem „ Z dawna Polski Tyś Królową”.

Niech trwający Adwent będzie dla nas czasem wzmożonej czujności i modlitwy, a Maryja, Królowa Pokoju, Królowa Polski niech wyjedna nam u Syna Swego dar żywej wiary i jedności."

A oto tekst modlitwy zawierzenia się Maryi:

"Matko Boża Częstochowska! Przenajświętsza Królowo Polski! Spójrz na nas, Twoje grzeszne dzieci, i wysłuchaj naszych próśb. Ty, która z miłością pochylasz się nad polską ziemią, czuwaj nad nami przez Twój jasnogórski obraz. Ty, która niezmiennie wskazujesz na Syna Twego, Jezusa Chrystusa, chroń nas od ateizmu i wzmacniaj nasz Kościół. Ty, która jesteś dla nas Bramą Niebios, trwaj przy nas wiecznie,oddalając wojny, niegodziwości i wszelkie zło tego świata. Ty, która wstawiasz się za nami u Boga Ojca, broń naszych rodzin, by świadczyły o miłości i dobru. Piękna Czarna Madonno z Jasnej Góry! Zanosimy do Ciebie nasze prośby, chyląc czoło w uwielbieniu. Chwała Ci, Zwycięska Pani, po wsze czasy. Amen"

9 grudnia rano Jerzy D., mieszkaniec Świdnicy, deklarujący się jako niewierzący, rzucił w ikonę MB Częstochowskiej na Jasnej Górze, pojemnikami z farbą. Swoim czynem nie tylko wyraził brak wiary, ale uruchomił lawinę oskarżeń i zarzutów pod adresem Kościoła i kultu maryjnego. Polscy lewicowi politycy, szczególnie spod znaku Ruchu Palikota, w swoich komentarzach do sprawy przekroczyli  kolejne granice przyzwoitości i kultury w debacie publicznej, obnażając w ten sposób swoją nienawiść do katolików i barbarzyński antyklerykalizm.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma