Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Podcasty
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
swidnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji → Wieczór w hostelu

Wieczór w hostelu przejdź do galerii

Od trzech lat realizowany jest nowatorski program przygotowania do samodzielności dla wychowanków zakładu poprawczego w Świdnicy.

 
Hostelowa choinka już gotowa, bo na święta trzeba odwiedzić swój rodzinny dom. roman tomaszczuk/gn

Trzy lata temu rozpoczęto pilotażowy program usamodzielnienia dla wychowanków zakładu poprawczego w Świdnicy. Od tego momentu hostel w Żarowie stał się wychowawczym poligonem zarówno dla wychowanków jak i dla wychowawców realizujących pomysł. A idea jest bardzo czytelna: pomóc wychowankom zakosztować normalnego życia, zanim zaczną życie na własny rachunek. Zatem? Sześciu chłopaków mieszka w domu o który sami dbają, robią zakupy, gotują, planują budżet, dbają o relaks. Wychowawcy czuwają, korygują, inspirują, jednak ciężar odpowiedzialności spoczywa na młodych.

Jeżeli hostel ma być przygotowaniem do samodzielności, to konieczne jest także wyrobienie nawyku świętowania. I tak się dzieje. 19 grudnia popołudniu chłopaki spotkali się przy wigilijnym stole. Zaprosili do niego dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Świdnicy, Artura Stączka, Dorotę Dąbrowską, zakładowego pedagoga i ks. Romana Tomaszczuka, kapelana. 

W tym roku stół był zastawiony symbolicznie, niemniej klimat dobrych życzeń i opłatkowego dzielenia się dobrocią i wdzięcznością udzielił się wszystkim zebranym. Była modlitwa, słowo życzeń od dyrektora, nieśmiałe kolędowanie i wspominki. 

Program hostelu dla wychowanków Zakładu Poprawczego od początku realizuje czterech wychowawców: Arkadiusz Nawojowski, Arkadiusz Twaróg, Gracjan Kozakiewicz i Mariusz Nowicki. 

« ‹ 1 › »
Hostelowy wigilijny stół

WIARA.PL DODANE 19.12.2012 AKTUALIZACJA 20.12.2012

Hostelowy wigilijny stół

​19 grudnia wychowankowie Zakładu Poprawczego w Świdnicy, mieszkający w zakładowym hostelu w Żarowie, mieli swój wigilijny wieczór. Zdjęcia: ks. Roman Tomaszczuk  
oceń artykuł Pobieranie..

xrt

|

GOSC.PL

publikacja 19.12.2012 20:13

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • HOSTEL
  • POPRAWCZAK
  • RESOCJALIZACJA
  • ZAKŁAD POPRAWCZY I SCHRONISKO DLA NIELETNICH W ŚWIDNICY

Polecane w subskrypcji

  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X