Nowy numer 28/2018 Archiwum

Powrót do starej daty

Domowy Kościół i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – oni byli na początku, teraz dołączają do nich następni.

Znany jest już program spotkania opłatkowego bp. Ignacego Deca z rodzinami diecezji świdnickiej. W tym roku, po dwóch latach, gdy terminem dorocznego spotkania było Objawienie Pańskie, powrócono do Niedzieli Świętej Rodziny jako stałego czasu kolędowania rodzin z biskupem. Głównymi organizatorami spotkania jest Ruch Domowego Kościoła (RDK) i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej, jednak spotkanie jest zawsze okazją do świątecznego kontaktu biskupa ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich (SRK), Ruchem Spotkania Małżeńskie i doradcami życia rodzinnego oraz innymi instytucjami zaangażowanymi w promocję i ochronę oraz rozwój katolickiej rodziny i małżeństwa.

Spotkanie odbędzie się więc 30 grudnia w auli kurialnej i będzie miało następujący przebieg:

15.45 – zawiązanie wspólnoty; 16.00 – rozpoczęcie spotkania opłatkowego (powitanie, krótkie przedstawienie wspólnot, lektura Łk 2,1-14, oficjalne życzenia DK i SRK, słowo Pasterza, błogosławieństwo opłatka, dzielenie się opłatkiem, dzielenie się darami stołu świątecznego, 17.00 – wspólne kolędowanie, 17.30 – próba służby liturgicznej w katedrze, 17.45 – przygotowanie Eucharystii (osoby do czytań, psalmu, modlitwy wiernych i darów – potwierdzają osobiście swoją obecność u ceremoniarza), 18.00 – Eucharystia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma