Nowy numer 47/2020 Archiwum

Królowo, przepraszamy!

9 lutego na specjalnej modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze zaplanowano spotkanie świdnickich pieszych pątników

Kościół świdnicki wciąż jest poruszony profanacją Obrazu Jasnogórskiego. – Fakt, że dokonał tego mieszkaniec naszego biskupiego miasta, jest dla nas raną i powodem do szczególnej solidarności ze wszystkimi, których ten bezbożny czyn dotknął – mówi bp Ignacy Dec.

Dlatego postanowiono, że 9 lutego o 11.00 wszyscy piesi pielgrzymi, ale i ci z grupy duchowego uczestnictwa, spotkają się na Jasnej Górze, żeby celebrować nabożeństwo ekspiacyjne. Ks. Romuald Brudnowski, główny organizator i przewodnik Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, wystosował w tej sprawie odezwę: 

"Bardzo ważni, szlachetni i potrzebni pielgrzymi, niech 'Chwała Pańska' z Bożonarodzeniowej nocy i Was 'zewsząd oświeci!' (Por. Łk 2,8-11). Niech Was przeniknie na wskroś… Niech NAS przeniknie… Tak bardzo przeniknie, by mówili o nas: 'idą przez życie, dobrze czyniąc' (por. Dz 10,38), a my sami, u schyłku naszych dni, byśmy mieli odwagę uczciwie wyznać za św. Pawłem: „Żyję już nie ja, żyje we mnie Chrystus” (Por. Gal 2,20). 'Nie bójcie się!', 'Nie bójcie się!!', 'Nie bójcie się!!!' (Por. Łk 2,10).

Kochani Pielgrzymi! Gdy Matkę wraża dłoń chce skrzywdzić, trzeba stanąć przy Niej murem. A gdy tą Matką jest NAJŚWIĘTSZA MATKA i KRÓLOWA POLSKI – tym bardziej i bez zbędnych pytań… Wzywam wszystkich Pątników naszej Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej, którym warunki na to pozwolą, abyśmy zjechali się na Jasną Górę w sobotę 9 lutego na Mszę św. ekspiacyjną w Kaplicy Cudownego Obrazu. Dołączymy do koncelebry o godz. 11.00. Po Mszy św. przewidziane jest specjalne spotkanie. Szczegóły podam na Jasnej Górze. Koniecznie weźmy z sobą wszelkie znaki pielgrzymkowe! Bracia i Siostry, którzy pełnią funkcje specjalne, niech nie zapomną o swoich pielgrzymkowych kamizelkach! Rozpowiadajcie wszędzie o naszej ekspiacyjnej pielgrzymce i zapraszajcie do udziału!".

Wiadomo też, że tegoroczna Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w całości będzie poświęcona aktowi wynagrodzenia za znieważenie Cudownego Wizerunku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama