Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zwierzęta też ważne

Dzieci na wsi mają dobre warunki do poznawania zachowań zwierząt – muszą jednak, tak jak te w mieście, nauczyć się je szanować.

W mieście dzikich zwierząt nie ma, na wsi łatwiej je spotkać niż hodowlane – ale wszędzie trzeba je szanować – bo to Boże stworzenia. 

Kilkanaście worków karmy dla psów i kotów zgromadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym – oto podsumowanie Akcji „Wrzuć żarełka do pudełka", jaka została zorganizowana wśród uczniów klas 1–3. Działaniom edukacyjnym patronowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Dzieci zbierały karmę dla zwierząt oraz pomagały w wykonaniu karmników dla ptaków. W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele Świdnickiego Towarzystwa  Opieki nad Zwierzętami z samą prezes Grażyną Grzesik na czele. W delegacji, która przybyła do uczniów z gratulacjami, byli także: Piotr Pamuła – komendant hufca ZHP i sekretarz TOZ, Lidia Biała.

Podczas spotkania uczestnicy akcji opowiadali o swoich doświadczeniach ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Pochwalili się także swoją pomysłowością w pozyskiwaniu funduszy i darowizn na rzecz zwierząt, m.in. podczas kiermaszu świątecznego sprzedawały własnoręcznie zrobione ciasteczka, a do wykonania karmników dla ptaków zaangażowały rodziców i dziadków.

Z  akcji sprzedaży ciasteczek na pokarm dla zwierząt zebrano 220 zł, które przekazano dla TOZ.

Prezes towarzystwa Grażyna Grzesik wręczyła dyrekcji i dzieciom specjalne podziękowania za zaangażowanie i propagowanie odpowiedzialnego traktowania zwierząt domowych, dzikich i hodowlanych. Członkowie TOZ w Świdnicy wystawili dzieciom za ich postawę ocenę wzorową, podziękowali za dary i zachęcili do dalszej pomocy zwierzętom, szczególnie podczas zimy. Dzieci i nauczyciele obiecali, że akcja będzie miała charakter cykliczny. 

– Akcja miała niesamowicie pozytywny oddźwięk. Bardzo nas to cieszy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły z tak dużym zaangażowaniem włączyli się do zbiórki i okazali wsparcie. Jest to dowód, że są wrażliwi na los zwierząt, szczególnie tych bezdomnych – komentuje Katarzyna Kwaśnik, dyrektorka szkoły. – Dziękuję dzieciom z klas 1–3 i wychowawcom klas: Violetcie Malickiej i Iwonie Wereszczyńskiej za ich pracę. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama