GN 11/2019 Archiwum

Zimowisko z Caritas

Dzięki staraniom Świdnickiej Caritas pięćdziesięcioro dzieci przez cały tydzień wypoczywało w Zagórzu Śląskim

Na tegoroczne zimowisko do ośrodka Caritas w Zagórzu Śląskim przyjechały dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez świdnicką Caritas w Dzierżoniowie, Świdnicy i Wałbrzychu. W turnusie uczestniczyły także dzieci ze szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach.  W ciągu 5 dni pobytu dla dzieci przygotowano zajęcia artystyczne, naukę śpiewu, tańca i Kuźnię Talentów. Był również  wyjazd do Świdnicy, podczas którego uczestnicy byli na lodowisku i w kinie. Jednak jak zwykle wypoczynek organizowany przez Caritas nie ograniczył się jedynie do rekreacji. Dzieci realizowały program przygotowany przez wychowawców świetlic, którzy przyjechali wraz ze swymi podopiecznymi. Ważnym był dzień spotkań w grupach, podczas których wzmacniano mocne punkty każdego z dzieci, wzbudzając wiarę w ich siły, możliwości i to, że mogą w życiu wiele osiągnąć. Turnus zakończył się tradycyjną wspólną zabawą.

Dzieci z diecezji świdnickiej nie były jedynymi jakie tej zimy wypoczywały w Zagórzu. Tydzień wcześniej w ramach współpracy diecezjalnych Caritas przebywała tu pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci z Poznania.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL