Nowy numer 33/2019 Archiwum

Katastrofa budowlana w Wałbrzychu

Dwie osoby zginęły pod gruzami wyburzanej hali produkcyjnych po byłej Fabryce Porcelany "Książ".

Do tragicznego wypadku doszło dziś po godz. 9.30. Podczas prac rozbiórkowych, prowadzonych w zabudowaniach byłej Fabryki Porcelany "Książ" przy ul. Uczniowskiej, na 4 znajdujących się w pobliżu pracowników zawalił się fragment budynku. Jednemu z mężczyzn, który został lekko przysypany, udało się wyjść spod gruzów o własnych siłach. Do szpitala został przewieziony bez poważnych obrażeń, był tylko potłuczony. W ciągu kilku minut strażakom udało się spod gruzów wyciągnąć kolejnych dwóch mężczyzn. Niestety, jeden z nich już nie żył. Drugi, z poważnymi obrażeniami, helikopterem został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu.

Akcja dotarcia do czwartego z zasypanych była niezwykle trudna, ze względu na bardzo niestabilne gruzowisko. Do pomocy strażakom z Wałbrzycha przybyły jednostki z Lubina i Wrocławia, wyposażone w georadar i psa tropiącego. Do zasypanego mężczyzny udało się dotrzeć po kilku godzinach. Niestety, już nie żył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL