Nowy numer 43/2020 Archiwum

Módl się za kleryków

Drugi dzień rekolekcji alumnów to drugi dzień zachęty do wnikania w tajemnice Bożego słowa.

We wtorek wieczorem przed Środą Popielcową rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy. Prowadzi je ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej  Salwatorianów w Krakowie. 

Seminarzyści odprawiają swoje rekolekcje do soboty, kiedy to przed południem bp Adam Bałabuch udzieli alumnom roku trzeciego posługi lektoratu. W tym czasie bardzo cenna jest modlitwa w intencji kandydatów do kapłaństwa, tym bardziej że metoda lectio divina, którą posługuje się rekolekcjonista, kładzie duży nacisk na osobiste odkrywanie łowa Bożego. Zatem wymaga od rekolektantów dojrzałości w przyjęciu drogi nawrócenia i podążania nią.

Ks. Krzysztof Wons, salwatorianin (ur. w 1959 r. w Rudzie Śląskiej). Ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Salwatorianów w Bagnie, koło Wrocławia a także specjalistyczne studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Był następnie był ojcem duchownym w WSD Salwatorianów w Bagnie. Od 1997 r. jest dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów. Jest także redaktorem naczelnym "Zeszytów Formacji Duchowej" oraz dyrektor Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych organizowanej przy Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Jest również wykładowcą w WSD Salwatorianów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama