Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tato, na warsztat!

W Wałbrzychu będzie okazja do nauki, co to znaczy być naprawdę blisko własnego dziecka.

Znana, sprawdzona i ceniona Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty "Bliżej – pełna łączność", czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Warsztaty adresowane są zarówno do ojców małych dzieci, jak również już dorosłych. Młodych rodziców i dziadków łączy jeden cel: uszczęśliwić dziecko. Pamiętając o tym, niezbędne jest inwestowanie w dobrą, opartą na przyjaźni, zrozumieniu i przebaczeniu, relację, a także współpraca w budowaniu i utrzymaniu wspólnego frontu wychowawczego. Dziadkowie potrzebują odkrywać, że ich dzieci nie są już małymi szkrabami, ale są ich partnerami podejmującymi swoją odpowiedzialność za wychowanie kolejnego pokolenia. Natomiast młodzi rodzice – że dziadkowie chcą dla nich i ich dziecka jak najlepiej, a swoje metody i przekonania warto im szczerze i spokojnie objaśnić. Tylko wtedy, gdy dzięki dialogowi pokoleń każdy będzie wiedział, jaką rolę ma do odegrania w życiu malucha, znajdzie swoje miejsce i będzie czuł się w rodzinie chciany i kochany.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Dzięki tym warsztatom ojciec przekona się jak wielki wpływ ma na swoje dzieci, lepiej pozna, co jest mocną, a co słabą stroną jego ojcowania, nauczysz się wdrażać w życie cztery podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie, zobaczy, które potrzeby swego dziecka zaspokaja w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musi jeszcze popracować, uzyska od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryje tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem, pozna praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Co mówią o warsztatach uczestnicy?

Trudno wymienić wszystkie pozytywy warsztatu. Jednak dopiero zastosowanie go w życiu przynieść może poprawę mojego ojcostwa. I ostatni element spotkania służył właśnie temu€“ aby przełożyć zdobytą wiedzę na realną poprawę własnego funkcjonowania z własnym dzieckiem. Zatem twórcy warsztatu pomyśleli o wszystkim. A reszta jest w naszych ojcowskich rękach…Gorąco polecam wszystkim ojcom! Paweł

Dowodem dla mnie, że warsztaty są wartością samą w sobie jest to, że po powrocie do domu mój 7-letni syn Szymon, wiedząc, dlaczego nie byłem w domu całą sobotę, powiedział: "Dziękuję ci tato, że byłeś na szkoleniu, żeby być lepszym tatusiem”Dominik

Godziny zajęć: 16.03 (sobota) 9.00–18.00

Miejsce: Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa, Osiedle Górnicze 19, Wałbrzych

Warsztaty poprowadzi Trener Tato. Net. Szczegóły na stronie www.tato.net

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama