Nowy numer 42/2020 Archiwum

Małżeństwo ocalone lub odnowione

Jedni chcą dać sobie ostatnią szansę, inni chcą przeżyć jeszcze raz fascynację współmałżonkiem, są i tacy, którzy idą w głąb.

Ząbkowice Śląskie po raz kolejny od 1 do 3 marca staną się miejscem, w którym małżonkowie będą mogli szukać pomocy lub źródła odnowienia swojej więzi. Trwają zapisy na warsztaty weekendu dialogu małżeńskiego według programu Ruchu Spotkania Małżeńskie. Przeznaczone są one dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Termin „rekolekcje” może odstraszać tych, którzy są z dala od Kościoła. Cały program jest jednak tak przemyślany, żeby uszanować każdą wrażliwość duchową i pozostawić człowieka wolnym w jego poszukiwaniach. Szczegóły i zgłoszenia: Ewa Stolarczyk, 604 278 748, ewastolarczyk2@gmail.com, więcej na: www.spotkaniamalzenskie.pl

Niezdecydowani mogą dowiedzieć się więcej www.spotkaniamalzenskie.pl

A oto, co mówią o warsztatach dialogu sami uczestnicy:

 • Marzyłam o takich rekolekcjach od wielu lat, wyjeżdżam przepełniona optymizmem i radością, że nasza miłość małżeńska jest jeszcze coś warta.
 • Z tego spotkania wywozimy wiele cennych wskazówek, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak ukierunkować nasze małżeństwo na Boga.
 • Bardzo dużo ze sobą rozmawiamy, nawet zarywając noce, a jednak okazało się, że kilka ważnych tematów nam uciekło, forma tych rekolekcji pozwoliła mi odkryć coś nowego w nas samych i zmienić tak, aby nasze małżeństwo było jeszcze lepsze.
 • Od początku naszego małżeństwa goniliśmy za karierą. Dziś widzę, że pogubiliśmy się całkowicie. Straciliśmy te lata bezpowrotnie. Wyjeżdżając stąd, zostawiamy za sobą przeszłość.
 • Jechałam tu z mieszanymi uczuciami. Z nadzieją, że jednak coś może się w nas zmienić. Teraz już wiem, że muszę zmienić coś w sobie, zacząć bardziej słuchać.
 • Wyjeżdżam z innym spojrzeniem na siebie, na żonę, na innych ludzi. Widzę, że można zawsze zacząć od nowa. Małymi krokami. Nigdy nie mieliśmy tyle czasu dla siebie, co tutaj. Zaprzyjaźniliśmy się ze sobą.
 • Bałem się rozmodlonych ludzi, a spotkałem radosnych kapłanów i normalne małżeństwa. Nauczyłem się chcieć rozwiązywać problemy. Trzeba włożyć wysiłek w to, by ,,wodę przemienić w wino”. Będę się starał na dobrym fundamencie postawić dobry dom.
 • Słuchając świadectw prowadzących, miałem wrażenie, jakby mówili o moim życiu. Cieszę się, że uświadomiliśmy sobie, że mamy podobne problemy i możemy dążyć do tego, aby je rozwiązać.
 • Rekolekcje pozwoliły mi lepiej zrozumieć moją żonę, odnaleźć właściwą drogę. Pokazały mi, jak można budować wspólne relacje w miłości małżeńskiej oraz w miłości do Boga.
 • Czuję się kochana, zrozumiana i jest we mnie mniej lęku, poczucia samotności. Przeżyliśmy oboje doświadczenie, że można ze sobą bez ranienia się rozmawiać o sprawach trudnych i bolesnych.
 • Może teraz będziemy rozmawiać ze sobą bardziej po ludzku…
 • Zobaczyłam Kościół dobry, ciepły, troszczący się o ludzi.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama