Nowy numer 43/2020 Archiwum

Matura z Maryją

Egzamin omodlony na Jasnej Górze – to jeszcze jedna gwarancja powodzenia.

Biskup Ignacy Dec chce się spotkać z maturzystami na Jasnej Górze. Zaprasza ich, jak również ich katechetów i nauczycieli oraz rodziców i dalszych krewnych, do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W specjalnej odezwie skierowanej do młodych napisał m.in.:

"Kościół, jak zawsze, towarzyszy człowiekowi w sytuacjach, jakie on przeżywa. Od początku powstania naszej diecezji maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę, by naszej Matce i Królowej Polski powierzyć to niepowtarzalne wydarzenie. Zapraszam Was zatem na IX już pielgrzymkę młodzieży maturalnej diecezji świdnickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 15 marca br. (piątek). Będziemy ją przeżywać tym razem w ogłoszonym przez Benedykta XVI Roku Wiary. Jest ona bardzo potrzebna do życia ziemskiego i do zbawienia. Wszyscy staramy się jednak pamiętać, że wiary nie otrzymuje się raz na zawsze. Widzimy, jak wiara wielu ludzi nie wytrzymuje próby czasu, jak słabnie wobec różnorakich zagrożeń. Młodzi ludzie w sposób szczególny są narażeni na utratę wiary".

W dalszej części tekstu hierarcha przyrównuje współczesnego człowieka do biblijnej Samarytanki, która szukała wody, a znalazła Chrystusa – wodę żywą zdolną zaspokoić najbardziej fundamentalne pragnienie człowieka. Przekonuje także młodych, że świadectwo wiary z ich strony budzi nie tylko wiarę u innych, ale także wzmacnia ich więź z Bogiem. "Musimy na nowo z chęcią karmić się słowem Bożym, wiernie przekazywanym przez Kościół, i Chlebem życia, danymi jako wsparcie tym, którzy są Jego uczniami” ("Porta Fidei", 3). W Roku Wiary Papież zachęca nas do „autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata” ("Porta Fidei", 6). Wyznanie wiary jest aktem zarówno osobistym, jak i wspólnotowym, dlatego w domu naszej wspólnej Matki i Królowej, u stóp Jej cudownego wizerunku będziemy się modlić o umocnienie i pomnożenie naszej wiary, która jest konieczna w codziennym życiu" – napisał biskup. 

Program: 11.00 – Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem i z homilią bp. Adama Bałabucha; 13.00 – recepcja grup – konferencja w auli ojca Kordeckiego – red. Robert Tekieli; 14.15 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich; 15.30 – zakończenie pielgrzymki.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama