Nowy numer 42/2019 Archiwum

Imię – oto przesłanie

To szczególna łaska, gdy o nowym ojcu świętym można rozmawiać z Mistrzem na Jego ziemi.

Przebywający z pielgrzymką w Ziemi Świętej, bp Ignacy Dec dzieli się pierwszymi wrażeniami po wyborze ojca świętego Franciszka: – Z wielką radością przyjąłem wiadomość o wyborze nowego papieża. Podczas trwającej pielgrzymki diecezji świdnickiej do Ziemi Świętej modliłem się wraz z pielgrzymami o światło Ducha Świętego dla kolegium kardynałów. 13 marca, podczas pobytu w Betlejem, dowiedzieliśmy się, że mamy nowego papieża. Kolejne dni pielgrzymki diecezji świdnickiej będą odpowiedzią na prośbę Franciszka o modlitwę w jego intencji.

– Wybór kardynała z Argentyny na Stolicę św. Piotra jest docenieniem Kościoła Ameryki Łacińskiej, który przeżywa wyjątkowy rozkwit. Mam nadzieję, że ta "wiosna" Kościoła, w której centrum był kardynał Bergoglio, przyniesie dobre owoce dla całej wspólnoty wierzących. Warto zwrócić również uwagę na imię, jakie obrał nowy papież. Pierwsze wystąpienie publiczne Franciszka było pełne prostoty, dobra  i ciepła. Z pewnością na wzór św. Franciszka z Asyżu będzie przewodził nam wszystkim w wierze – komentuje bp Ignacy Dec.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL