GN 11/2019 Archiwum

Dobry pomysł

Od dziewięciu lat Msza o 20.00 w niedzielę cieszy się wielką popularnością. Rekolekcje też się przyjęły.

Po raz pierwszy w Świdnicy nauki rekolekcyjne są głoszone także o 20.00. – W Roku Wiary, kiedy wiele mówimy o nowej ewangelizacji, duszpasterze chcą dotrzeć do tych, którzy w kościele nie bywają zbyt często, choćby z powodów organizacyjnych. – Na naukę o 20.00 przychodzi kilkadziesiąt osób, więc warto było. Inna rzecz, że większość z nich to jednak nasi zaangażowani parafianie – zauważa ks. Edward Szajda, proboszcz wspólnoty pw. św. Andrzeja Boboli, w której sprawdzono pomysł.

Niemniej „nikodemowa godzina” dla pozostałej „mniejszości” to jedyny sposób, żeby wzięła udział w rekolekcjach, więc świdnicka inicjatywa jest warta rozpropagowania we wszystkich miastach diecezji. – Lubię na koniec dnia wyciszyć się, tak po prostu podsumowując to, co za mną, więc dla mnie późniejsza godzina konferencji pokutnej i Mszy św. wpisuje się doskonale w zwykły rytm życia – mówi Karolina Kaczkowska. – Jestem z innej parafii, a o rekolekcjach dowiedziałam się od koleżanki z pracy. 

Pewnie wiernych o 20.00 byłoby więcej, gdyby informacja o tej konferencji była przekazana w pozostałych parafiach miasta, a nawet w okolicznych wsiach. Czy jest to możliwe? Teoretycznie tak, natomiast czy uda się przekonać proboszczów miasta, żeby zachęcali swoich wiernych do udziału w rekolekcjach w innej parafii? Oby.

Ks. Szajda sprawdził już inny pomysł na późną godzinę celebracji. Od od blisko dziewięciu lat w każdą niedzielę o 20.00 jest odprawiana ostatnia Msza św. w mieście (pomysł kilka lat temu został przeszczepiony także  do kościoła pw. Krzyża Świętego). Okazuje się, że taka godzina latem odpowiada tym, którzy wędrują po górach albo jadą nad jezioro, a zimą tym, którzy wracają ze stoków. Jest także grupa wiernych, dla których klimat nikodemowego spotkania odpowiada ze względów duchowych, a niekoniecznie organizacyjnych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL