Nowy numer 46/2019 Archiwum

Msza papieska przeniesiona

Msza Święta o kanonizację Jana Pawła II została przeniesiona ze stadionu na Białym Kamieniu do kościoła i na teren parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Jana Pawła II na Podzamczu.

Zaplanowana na 2 kwietnia tradycyjna Msza papieska w Wałbrzychu, która miała odbyć się na stadionie przy ulicy Ratuszowej w dzielnicy Biały Kamień, z powodu złych warunków atmosferycznych została przeniesiona do Kościoła na wałbrzyskim Podzamczu.

Komitet organizacyjny Mszy Papieskiej wydał w tej sprawie specjalny komunikat:

"(...) Niedzielne, bardzo obfite opady śniegu, niska temperatura oraz możliwe dalsze opady, powodują, że bardzo trudne stało się przygotowanie stadionu dla potrzeb tak uroczystego wydarzenia. O konieczności podjęcia tej decyzji zdecydowały względy bezpieczeństwa oraz zapewnienie odpowiednich warunków uczestnikom Mszy Świętej. Informujemy jednocześnie, że program uroczystości pozostaje bez zmian, a specjalne autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżały do Sanktuarium na Podzamczu. Liczymy na zrozumienie podjętej decyzji i bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości".

Początek już o 16.30, kiedy to zostanie zaprezentowany program słowno-muzyczny. Sama Msza św.  rozpocznie się o 17.00. O 19.00 przewidziano pokaz multimedialnego programu poświęconego Janowi Pawłowi II. O 20.20 będzie Różaniec, a o 21.00 Apel Jasnogórski. Zakończenie o 21.37 - modlitwą i oddaniem hołdu w godzinie śmierci Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama