Nowy numer 12/2019 Archiwum

Inny świat – ks. Jerzego Babiaka

Po raz kolejny ks. Jerzy Babiak przekonuje, że jego widzenie świata inspiruje także tych, z którymi się nim podzieli.

Od 4 kwietnia w galerii Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku (pl. Jagiełły 1) można oglądać zdjęcia autorstwa ks. Jerzego Babiaka, salezjanina pochodzącego z naszej diecezji. To kolejny wernisaż fotografika cieszącego się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego spojrzenie na świat wydobywa z niego to, co pędzący tłum zupełnie pomija. Aparat staje się dla ks. Jerzego narzędziem metafizycznym, pozwalającym uchwycić moment, zdarzenie, grymas, spojrzenie, gest, które nabierają w ten sposób znaczenia dla każdego, kto zerknie na fotografię.

To wielka przygoda i radość, bo oto łatwo przekonujemy się, że świat, pozornie szary, nieciekawy albo mdły staje się światem intrygującym, bo kryjącym w sobie piękno, zadziwienie czy radość. Warto pojawić się dzisiaj o 17.00 na wernisażu najnowszej wystawy pt. "Inny świat", żeby się o tym wszystkim przekonać osobiście.

Ks. Jerzy Babiak jest dyrektorem salezjańskiego liceum we Wrocławiu, absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salezjanów, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania. W wolnych chwilach uprawia turystykę górską, pływanie, narciarstwo. Jego pasją są misje. Fotografia www.jbabiak.fotogalerie.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL