Nowy numer 3/2021 Archiwum

Inny świat – ks. Jerzego Babiaka

Po raz kolejny ks. Jerzy Babiak przekonuje, że jego widzenie świata inspiruje także tych, z którymi się nim podzieli.

Od 4 kwietnia w galerii Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku (pl. Jagiełły 1) można oglądać zdjęcia autorstwa ks. Jerzego Babiaka, salezjanina pochodzącego z naszej diecezji. To kolejny wernisaż fotografika cieszącego się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jego spojrzenie na świat wydobywa z niego to, co pędzący tłum zupełnie pomija. Aparat staje się dla ks. Jerzego narzędziem metafizycznym, pozwalającym uchwycić moment, zdarzenie, grymas, spojrzenie, gest, które nabierają w ten sposób znaczenia dla każdego, kto zerknie na fotografię.

To wielka przygoda i radość, bo oto łatwo przekonujemy się, że świat, pozornie szary, nieciekawy albo mdły staje się światem intrygującym, bo kryjącym w sobie piękno, zadziwienie czy radość. Warto pojawić się dzisiaj o 17.00 na wernisażu najnowszej wystawy pt. "Inny świat", żeby się o tym wszystkim przekonać osobiście.

Ks. Jerzy Babiak jest dyrektorem salezjańskiego liceum we Wrocławiu, absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Księży Salezjanów, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania. W wolnych chwilach uprawia turystykę górską, pływanie, narciarstwo. Jego pasją są misje. Fotografia www.jbabiak.fotogalerie.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama