46/2019 Archiwum

W obronie normalności

Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej mobilizuje ludzi, którzy mają dość prowadzenia przez państwo systematycznej degradacji podstawowych relacji społecznych.

Na terenie całej diecezji świdnickiej rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod apelem do władz państwa. Oto jego fragmenty: „Z niepokojem obserwujemy nasilające się destrukcyjne działania skierowane przeciwko rodzinie, które są sprzeczne z deklaracjami o jej wspieraniu, a nawet ogłoszonym Rokiem Rodziny. Trwa atak przeciwko małżeństwu i rodzinie, prowadzony przez środowiska zainteresowane legalizacją tzw. związków partnerskich. Małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną pełni niepowtarzalną rolę społeczną. 

Konstytucja RP gwarantuje szczególną ochronę prawną małżeństwa opartego na związku między kobietą a mężczyzną. Żądania agresywnych grup, które czynią z homoseksualizmu ideologię, zmierzają do prawnej degradacji małżeństwa i rodziny. Stanowczo protestujemy przeciwko projektom ustaw, które zmierzają do prawnego zrównania związków osób tej samej płci z małżeństwem i rodziną”. Apel wraz z kartą podpisów można pobrać ze strony: diak.swidnica.pl. Podpisane listy należy do 31 maja br. przesłać na adres: Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, ul. Jana Pawła II 1, 58-100 Świdnica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama