Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bierzmowanie i jubileusze na Białym Kamieniu

30 kwietnia w parafii św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu był niezwykle uroczystym dniem.

Tego dnia grupa młodzieży klas III gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania. Msza święta z udzieleniem tego sakramentu odprawiona została o 18.00. Przewodniczył jej bp Ignacy Dec.

Jednak bierzmowanie i obecność biskupa to nie jedyne okazje, jakie zgromadziły wiernych w kościele parafialnym. Tego dnia imieniny obchodził proboszcz ks. kanonik Marian Kujawski. Pamiętano również o jubileuszach. To 32-lecie posługi ks. Mariana Kujawskiego i 9-lecie posługi kapłańskiej wikariusza parafii ks. Tomasza Federkiewicza. Wśród grup parafialnych, które pamiętały o jubilatach, znalazła się Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów. Przedstawiciele Rady podziękowali biskupowi za przybycie do parafii koszem róż. Zarówno proboszcz ks. Marian Kujawski, jak i ks. Tomasz Federkiewicz otrzymali kwiaty i prezenty.

– To wielkie święto naszej małej wspólnoty – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów. – Dla nas najważniejsze było wspólne spotkanie z Panem Bogiem, księdzem biskupem, naszymi księżmi, mieszkańcami i młodzieżą, która dostąpiła bierzmowania. To ważny moment w ich życiu. Myślę, że młodzież jest świadoma tego wyboru. Kościół i kapłani ciągle są ratunkiem dla ludzi, którzy pogubili się w życiu.  My to dostrzegamy i dlatego tak bardzo cenimy ich posługę.

Bierzmowanie i jubileusze na Białym Kamieniu   Bierzmowanie i jubileusze na Białym Kamieniu   Bierzmowanie i jubileusze na Białym Kamieniu   Bierzmowanie i jubileusze na Białym Kamieniu  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama