Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Świdnickiego

Świdnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Podcasty
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
  • GN 39/2025
    GN 39/2025 Dokument:(9433147,Ludzkość na dnie)
  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
swidnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji → Juliada po raz pierwszy

Juliada po raz pierwszy przejdź do galerii

Julia przegrała walkę z białaczką. Teraz jednak dopinguje swoich bliskich i przyjaciół do walki o życie innych dzieci.

 
Fanty przeznaczone na aukcję charytatywną podczas Juliady ks. ROman Tomaszczuk /GN

I Świdnicka Juliada to pomysł na charytatywną zabawę na rzecz dzieci walczących o życie z białaczką. 11 maja, niestety przy niezbyt przychylnej pogodzie, każdy kto pojawił się na parkingu Urzędu Miasta, mógł skorzystać z festynowych atrakcji: pokazów i przejażdżki "Drift", pokazów Rajdowej Świdnicy, sprawdzenia możliwości rasowych motorów i quadów, malowania twarzy, mini kursów tańca, odkrywania nowych zabaw z animatorami gier. Juliada była także okazją do podziwiania popisów tanecznych dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i Studia Artystyczno-kulturalnego "Katharsis". W czasie spotkania, które rozpoczęło się o 14.00, można było także oddać krew i zarejestrować się w spisie dawców szpiku. – I jeszcze koncerty, nie tylko świdnickich muzyków Borisa Ludiwńskiego, NZU & Rogo czy scratchingu DJ Slime, ale także Rebelz Crew, Natalii Widuto i naszej gwiazdy, Sidneya Polaka – cieszy się ks. Paweł Pleśnierowicz, ze sztabu organizacyjnego imprezy.

Patronką Juliady jest Julia Kujacz, dziewczynka, która urodziła się 18 września 2000 r. w Dzierżoniowie. – Była niezwykle grzecznym i cichym noworodkiem i niemowlęciem. Praktycznie nie płakała, ładnie jadła, nie chorowała, spała, a jak nie spała, to wciąż się uśmiechała – charakteryzuje ją rodzina i przyjaciele. Od 3 roku życia należała do Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, do kółka plastycznego prowadzonego przez Joannę Waksmundzką. 1 września 2007 r. Julia została uczennicą w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy, na Osiedlu Młodych. Wtedy też zaczęła uczęszczać do Szkoły Muzycznej w Świdnicy i uczyć się gry na fortepianie. Na początku czwartej klasy, 3 października 2010 r., przeprowadziła się wraz z mamą i bratem do Warszawy i zmieniła szkołę na sportową. W wyniku rutynowych badań  krwi, koniecznych w klasie sportowej, stwierdzono, że Julia jest chora na białaczkę i wymaga natychmiastowego  przyjęcia do szpitala. Dziewczynka zmarła 17 maja 2011 r., we wtorek o godz. 21.20 na skutek sepsy (zakażenia krwi), którą wywołały bakterie jelitowe, zupełnie niegroźne i potrzebne zdrowemu człowiekowi, ale zabójcze dla organizmu pozbawionego odporności z powodu leczenia chemią.

Juliada jest kolejną inicjatywą charytatywną Stowarzyszenia im. Julii Kujacz "Jula".

« ‹ 1 › »
Juliada 2013

WIARA.PL DODANE 12.05.2013 AKTUALIZACJA 12.05.2013

Juliada 2013

​Stowarzyszenie "Jula" zorganizowało I Świdnicką Juliadę. Charytatywna impreza plenerowa odbyła się 11 maja mimo deszczu i chłodu. Wzięło w niej udział kilkaset osób. Zdjęcia: ks. Roman Tomaszczuk /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

xrt

|

GOSC.PL

publikacja 12.05.2013 12:00

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DRIFT
  • JULIADA
  • SIDNEY POLAK
  • ŚWIDNICA

Polecane w subskrypcji

  • Jak szybkiej kolei potrzebuje Polska?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak szybkiej kolei potrzebuje Polska?
  • Rosja przegrała wybory w Mołdawii. Moskwa jednak nie składa broni
    • Świat
    • Maria Przełomiec
    Rosja przegrała wybory w Mołdawii. Moskwa jednak nie składa broni
  • „Czy Ty mnie tam słyszysz, Maryjo?”. Świadectwo rodziców
    • Kościół
    • Joanna Kojda
    „Czy Ty mnie tam słyszysz, Maryjo?”. Świadectwo rodziców
  • Poznaj zasady wywierania wpływu i przestań gubić się w dezinformacji
    • Polska
    • Klaudia Cymanow-Sosin
    Poznaj zasady wywierania wpływu i przestań gubić się w dezinformacji
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X