Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jeden z lepszych

Kolejny ranking, w którym Świdnica plasuje się na dobrej pozycji.

Kolekcja trofeów Wojciecha Murdzka, prezydenta Świdnicy, zostaje powiększona o kolejny eksponat. Prezydent został bowiem wyróżniony w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu 2012” w województwie dolnośląskim. Ranking przygotowuje redakcja dziennika „Puls Biznesu”.

– Nagroda jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale tym bardziej cenna, że nominację zgłaszały instytucje i samorządy. Jest to dowód, że Świdnica jest bardzo dobrze postrzegana. Na 10 samorządów nominowanych na Dolnym Śląsku uplasowaliśmy się na 5. miejscu. A warto dodać, że wszystkich miast na Dolnym Śląsku jest 91. Zwyciężył Wrocław, co pokazuje, że konkurencja była poważna – komentuje wyróżnienie W. Murdzek.

Tytuł Samorządowy Menedżer Regionu otrzymał prezydent dzięki głosom innych jednostek samorządu z Dolnego Śląska.

– Jest to więc szczególny powód do dumy, gdy okoliczne gminy, miasta i powiaty właśnie w państwa mieście widzą lidera, którego działalność jest warta uznania – tłumaczą organizatorzy rankingu.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowywany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Jego celem jest wyłonienie firm i samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu.

Tytuł Samorządowego Menedżera Regionu 2012 na Dolnym Śląsku powędrował do Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia (1. miejsce), Wiesława Wabika, burmistrza Polkowic (2. miejsce) i Ryszarda Pacholika, wójta gminy Kobierzyce (3. miejsce).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama