Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzinne tygodnie

Sezon imprez plenerowych rozpoczął się na dobre, więc jest w czym wybierać. Przynajmniej w Świdnicy.

Oby tylko pogoda dopisała, a będzie się działo, bo sporo atrakcji dla młodych i starszych świdniczan zaplanowano w maju i czerwcu. Zaczęło się 19 maja występem Arki Noego na świdnickim rynku, ale to nie koniec.

– Liczne festyny, przedstawienia, koncerty i wiele innych atrakcji sprawiają, że przez kilka tygodni nie zabraknie ciekawych propozycji dla całych rodzin. Stąd też cykl imprez, na które serdecznie zapraszamy, nazwaliśmy „Rodzinnie w Świdnicy” – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Pod tym hasłem po raz pierwszy zebrano inicjatywy nie tylko Urzędu Miasta, ale i organizacji pozarządowych oraz miejskich instytucji kultury. 

Program wydarzeń

22 maja o 15.30, sala teatralna ŚOK – przedstawienie „Buziaczki i Kwiaty dla Mamy i Taty” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4;

24 maja o 17.00, patio bloku śródrynkowego pod Wieżą Ratuszową – MDK-owski wieczór pod Wieżą – koncert z okazji Dnia Matki;

26 maja od 10.00 do 15.00, teren campingu Ośrodka Sportu i Rekreacji – VI Festyn „Mama, Tata i Ja” – organizator Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy. W programie m.in.: gry i zabawy sportowe z nagrodami, czytanie bajek przez znane osoby, występy uczniów szkoły języka angielskiego Helen Doron, ciekawe konkursy, loteria fantowa, znakowanie wartościowych przedmiotów, pokaz pojazdów specjalistycznych policji oraz pogotowia ratunkowego, mierzenie ciśnienia tętniczego krwi oraz badanie poziomu cukru i cholesterolu, pokazy makijażu, przejażdżki konne.

26 maja o 15.30, plac Jana Pawła II – rozpoczęcie III Marszu dla Życia i Rodziny. Organizatorem jest Fundacja "Małżeństwo Rodzina". Rozdawane będą plakietki, baloniki, kupony na książkę o małżeństwie i rodzinie z dyplomem. Marsz przejdzie ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, ul. Franciszkańską do rynku. Podczas finału na rynku ok. 16.30 rozstrzygnięte zostaną konkursy i loterie uświetnione dziecięcymi piosenkami.

27 maja o 16.00, sala teatralna ŚOK – koncert dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca pt. „Poczytaj mi, mamo” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6;

28 maja o 10.00, sala teatralna ŚOK – gala Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – organizator: Świdnicki Ośrodek Kultury. Podczas imprezy zaprezentują się najlepsi młodzi piosenkarze w wieku od 3 do 6 lat.

29 maja od 11.00 do 13.00, Gimnazjum nr 2, ul. Ofiar Oświęcimskich 30 – Festyn Rodzinny. W programie m.in.: rozgrywki sportowe, gry i zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym, mecz nauczyciele kontra uczniowie, występ zespołu z Ukrainy.

31 maja o 17.00, patio bloku śródrynkowego pod Wieżą Ratuszową – MDK-owski wieczór pod Wieżą – z dedykacją dla Rodziny;

1 czerwca od 10.00 do 13.00, pl. Jana Pawła II – ul. Pułaskiego – rynek – „Świdnicka Gryfiada”. Parada oraz prezentacje artystyczne świdnickich dzieci i młodzieży w ramach projektu „Świdnicki Gryf – Trutnowski Smok”, realizowanego przez MDK i miasto Świdnica, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007–2013.

1 czerwca o 13.00, Cinema 3D – znani czytają bajki dzieciom;

2 czerwca od 12.00 do 18.00, Gimnazjum nr 4, ul. Jodłowa 21 – II Festyn Rodzinny. W programie m. in.: konkursy, zabawy, grill, malowanie twarzy, warsztaty nordic walking, mecze, pokaz tresury psów, pokaz tańca i sztuk walki, grupa rekonstrukcyjna Commando 66, grupa Off Road.

3 czerwca od 9.00 do 13.00, Szkoła Podstawowa nr 4, ul Marcinkowskiego 4–6 – Szkolny Dzień Sportu;

14 czerwca od 14.00 do 18.00, Rynek – Dziecięcy Kongres Regionów – organizator: Młodzieżowy Dom Kultury. Występy formacji taneczno-wokalnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama