Nowy numer 2/2021 Archiwum

Akcja z Cristiadą i bł. Jose

Jedyna sieć kin w Polsce, która przyjęła film "Cristiada" do dystrybucji, mimo sporej frekwencji widzów zrezygnowała z jego wyświetlania.

Obecnie film można oglądać jedynie w kinach mniejszych dystrybutorów i na specjalnych pokazach. Na terenie diecezji świdnickiej cykl pokazów zorganizował Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. Na kilka dni pojawią się również relikwie bł. José Sáncheza del Río, jednego z bohaterów filmu. 

Akcja Katolicka diecezji świdnickiej już na początku maja zorganizowała seanse w Nowej Rudzie i Wałbrzychu. - Kiedy okazało się, że film ma bardzo utrudnioną dystrybucję, a z drugiej strony zaczęło się do nas zgłaszać coraz więcej osób zainteresowanych obejrzeniem filmu postanowiliśmy zadziałać - wyjaśnia Monika Rejman, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. - Dzięki naszym członkom i sympatykom udało się zorganizować kilkanaście projekcji na terenie całej diecezji świdnickiej.

Film o męczeństwie katolików w meksyku na początku ubiegłego wieku i nierównej walce zbrojnej jaką podjęli z lewicowym rządem, 21 maja obejrzeli mieszkańcy Świdnicy.  Monika Rejman witając przybyłych zwróciła uwagę, że film stawia każdemu widzowi bardzo trudne pytania.

Akcja z Cristiadą i bł. Jose   Na świdnickiej projekcji filmu pojawili się m.in. bp Ignacy Dec i prezydent miasta Wojciech Murdzek Mirosław Jarosz /GN Dzisiaj na dwóch seansach o godz 12.00 i 18.00 film mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Kłodzka w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Kolejne projekcje według następującego harmonogramu:
23 maja - Kudowa-Zdrój godz. 18.30 - Miejski Dom Kultury, kino "Capitol"
24 maja - Ząbkowice Śląskie godz. 19.00 - Ząbkowicki Ośrodek Kultury
26 maja - Bielawa - godz. 19.00  - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu
27 maja - Strzegom - godz. 19.00  - Strzegomskie Centrum Kultury
28 maja - €Świebodzice - godz. 18.00 Miejski Dom Kultury
Akcja z Cristiadą i bł. Jose   Przybyłych gości osobiście witała prezes świdnickiej Akcji Katolickiej - Monika Rejman Mirosław Jarosz /GN 29 maja - Dzierżoniów - €“godz. 19.00 - Kino Zbyszko (projekcję organizuje parafia Maryi Matki Kościoła)
3 czerwca - Żarów - godz. 19.00, Gminne Centrum Kultury i Sportu

UWAGA! Film nie jest przeznaczony dla dzieci.

 

Warto dodać, że dzięki staraniom ks. Sławomira Augustynowicza, asystenta Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej na kilka dni do diecezji świdnickiej zostaną przywiezione relikwie 14-letniego męczennika bł. José Sáncheza del Río. Chłopca beatyfikował 20 listopada 2005 roku papież Benedykt XVI w grupie trzynastu męczenników meksykańskich.

25 maja relikwie trafią do świdnickiej katedry. W kolejnych dniach odwiedzą następujące miejscowości: 26 maj - Głuszyca; 27 maj - Świebodzice; 28 maj - Strzegom; 29 i 30 maj - Bielawa; 31 maj - Kudowa Zdrój.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama