Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pożegnanie księdza

Od czterech lat był na emeryturze; wielu liczyło, że będzie im wciąż służył pomocą i dobrą radą. Bóg wezwał go jednak do siebie 10 czerwca.

10 czerwca zmarł ksiądz prałat Jan Miłoś, kapłan diecezji świdnickiej, urodzony 9 marca 1933 r. w Borowej, wyświęcony 21 czerwca 1959 r. we Wrocławiu. Jako wikariusz posługiwał w Dzierżoniowie (par. św. Jerzego) i we Wrocławiu (par. MB Częstochowskiej). Jako administrator i proboszcz posługiwał w Koskowicach (1965-1976), Dzierżoniowie, par. Chrystusa Króla (1976-1985), Milikowicach (1985-2009).

Ostatnie lata na emeryturze mieszkał w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu. Zmarł nagle, przyczyną zgonu był zawał serca. Przyjaciele kapłana, zaskoczeni jego odejściem, komentują, że liczyli, iż swoją siłą charakteru i doświadczeniem duszpasterskim będzie im służył przez kolejne lata. Stało się inaczej, pozostaje modlitwa za duszę śp. ks. Jana.

Eksporta odbędzie się w czwartek, 13 czerwca o 13.00 w kościele parafialnym w Milikowicach. Pogrzeb, zgodnie z wolą zmarłego, odprawiony będzie dzień później o 13.00 w kościele parafialnym w Borowej k. Mielca (diecezja tarnowska).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma