Nowy numer 43/2020 Archiwum

Płuca dla Justyny

Już kilka tysięcy osób zaangażowało się w ostatnich dniach, by pomóc Justynie. Sprawa jest pilna, bo do końca czerwca trzeba zebrać ponad 600 000 zł.

Płuca dla Justyny   Justyna podczas jednej z wielu wypraw. Tu na Twierdzy w Kłodzku Druhna Justyna Piotrowska z Oławy cierpi na bardzo poważną chorobę, tętnicze nadciśnienie płucne. Jedynym ratunkiem dla niej jest rodzinny przeszczep płuc w Wiedniu, na który wymagane są fundusze w wysokości 150 tysięcy euro (ponad 600 tys. zł). Bez udziału wielu ludzi dobrej woli Justyna nie zbierze takich pieniędzy. Jak relacjonują jej przyjaciele, Justyna jest osobą, która nigdy nikomu nie odmówiła żadnej pomocy i poświęciła swoje życie dla innych. Teraz to ona potrzebuje pomocy.

W minioną środę Justyna była na badaniach w klinice w Wiedniu i zakwalifikowano ją na natychmiastową operację. Ma się ona odbyć 1 lipca w Wiedniu.

Tak krótki termin był przyczyną zainicjowania akcji „Trzy dni jeden cel! Zostań wolontariuszem - zbieraj na płuca!”. Organizatorzy akcji w ten oto sposób zachęcają do uczestnictwa w niej:

Moi drodzy, zapraszamy was do nowej akcji dla Justyny - Zostań Wolontariuszem! Chcielibyśmy, aby w trzy kolejne dni (23-25.06.2013) wszyscy, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki, zostali wolontariuszami i zbierali pieniądze, bo tylko one mogą uratować Justynę.

Tak więc w niedzielę zaczynamy zbierać od rodziny, odwiedzamy ciocie, babcie, dziadków, braci i siostry. Pamiętajcie, że w naszej akcji nie wielkość datków, a ilość ma znaczenie.

W poniedziałek z radością idziemy do pracy i tam rozmawiamy z szefem, by wypełnił płuca Justyny http://plucadlajustyny.pl/?page_id=72 oraz zbieramy od sąsiada zza biurka i całej firmy. Jakież miłe będzie zaskoczenie, jeśli spotkamy się z kimś, kto tak jak my będzie zbierał.

We wtorek mamy dzień dla przyjaciół, znajomych i sąsiadów. To czas, żeby z nimi porozmawiać i zebrać środki. Prosimy, bo kto prosi, ten często dostaje.

Nie czekamy na innych, nie oglądamy się, czy wypada, i nie zastanawiamy, czy dadzą. Niech sami zadecydują. Zawsze lepiej po prostu spytać.

A, i jeszcze jedno: w czwartek 26.06.2013 wszyscy wpłacamy zebrane pieniądze na konto, by w piątek ocenić i powiedzieć sobie: "DOBRA ROBOTA"!

Płuca dla Justyny   Świdnicki Komendant Hufca Piotr Pamuła ogłosił alert, czyli rozkaz dla wszystkich harcerzy i wezwanie do natychmiastowego działania.

Wcześniej z apelem w sprawie działań na rzecz druhny Justyny Piotrowskiej wystąpiła Rada Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Oto treść tego apelu:

Rada Chorągwi Dolnośląskiej ZHP dziękuje wszystkim harcerzom, instruktorom, środowiskom, przyjaciołom harcerstwa, przyjaciołom druhny Justyny za wszystkie dotychczasowe inicjatywy wspierające druhnę Justynę w dążeniu do niezbędnego przeszczepu płuc i powrotu do zdrowia.

Jednocześnie z uwagi na bardzo bliski termin rozpoczęcia operacji apelujemy do wszystkich komend o potraktowanie ostatnich dni czerwca jako swoistego Tygodnia Myśli i Działań Braterskich. Myśli o drużynowej Justynie Piotrowskiej, niezwykłej instruktorce Związku Harcerstwa Polskiego.

I działań na rzecz jej wyzdrowienia oraz powrotu do czynnej służby instruktorskiej.

Bo prócz ogniska, o coś nam chodzi.... Bo bez przyjaciół nie można żyć! 1 lipca 2013 roku może być dniem najwspanialszego świadectwa mocy najdroższych harcerzom ideałów. Jeśli tylko zdołamy uzbierać niebagatelną kwotę pieniędzy na pokrycie kosztów przeszczepu. Rada zwraca się do druha Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP o ogłoszenie Chorągwianego Alertu w tej sprawie.

W tym ostatnim tygodniu czerwca na wysokości zadania winny stanąć wszystkie jednostki harcerskie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Niech pomoc w walce o życie stanie się naszym programem. A przekazanie możliwie jak największych kwot na ten szczytny cel realizacją strategii, która wszak stawia właśnie drużynowego w centrum zainteresowania całej organizacji!

Przewodniczący Rady Chorągwi

hm. Zdzisław Łatko

Wpłat można dokonywać na konta:

Nr rachunku dla Justyny:

51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

Fundacja Świat z Uśmiechem

ul. Kopernika 6

56-400 Oleśnica

z dopiskiem „Justyna Piotrowska”

Dla wpłat z zagranicy

SWIFT: PKOPPLPW

numer rachunku w formacie IBAN: PL 51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

z dopiskiem „Justyna Piotrowska”

Prezes Fundacji - Agnieszka Grażyńska

tel. 605447234

e-mail: fundacjaswiat@gmail.com

Najświeższe informacje jak rozwija się akcja „Płuca dla Justyny” na stronach: www.PlucaDlaJustyny.pl i facebook.com/PlucaDlaJustyny.

Na kolejnej stronie list, jaki 1 czerwca Justyna napisała do wszystkich ludzi dobrej woli.

,

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama