Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia

Ponad 200 osób uczestniczyło w weekendowych rekolekcjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbyły się od 5 do 7 lipca w Wałbrzychu.

Pierwsze Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 17 tuż obok kościoła św. Józefa Oblubieńca. Udało się je przygotować dzięki zaangażowaniu wielu osób z różnych wspólnot i stowarzyszeń z Wałbrzycha i okolic.

To weekendowy cykl rekolekcji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, składający się z konferencji, seminariów, warsztatów, mitingów otwartych, spotkań w małych grupach, nabożeństw, modlitw wstawienniczych i wspólnych posiłków. Działania te zakładają przeciwdziałanie uzależnieniom społecznym i przywrócenie osób wykluczonych do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie. Krucjatę w 1979 r. zapoczątkował ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie. Była to po części odpowiedź na apel Jana Pawła II, który wołał „Proszę Was, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co może aż zagrażać jego egzystencji”.

Marek Kurowski z Diakoni Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Świdnickiej, współorganizator warsztatów, tłumaczy, czym jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka:

Współczesny człowiek, doświadczając wielu trudności, często szuka ucieczki. Natłok informacji, osłabienie więzi, alkohol, narkotyki, hazard, długi, internet, pornografia itp. są pułapką dla wielu osób. Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia były adresowane do wszystkich, którzy widzą te zagrożenia w swoim otoczeniu i chcą pomóc. Również dla tych, którzy sami borykają się z tymi problemami, i wreszcie tych, którzy szukają uzdrowienia z choroby, lęku czy zakłamania.

Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia   Iwona i Marek Kurowscy w Diakoni Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Świdnickiej działają od wielu lat Mirosław Jarosz /GN Warsztaty miały również przekonać uczestników, że ze swoimi problemami nie są sami. Że są konkretni ludzie, grupy i wspólnoty, które mogą i chcą im pomóc, jak na przykład grupy AA, Al-Anon, AH, SLAA.

Aby wyjść z uzależnienia, trzeba oprzeć się na trzech filarach: na Jezusie, na wspólnocie i wziąć udział w konkretnej terapii.

Regularne Msze św. i spotkania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizowane przez Diakonię Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie Diecezji Świdnickiej odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 8.00, w parafii św. Franciszka z Asyżu, Wałbrzych, ul. Poznańska 7.

Marek i Iwona Kurowscy, zapraszają również do wzięcia udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Krakowa, która odbędzie się 28 września. Informacje: tel. 74 843 45 37; e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama