Nowy numer 3/2021 Archiwum

Misyjne Wakacje

30 dzieci brało udział w tegorocznych Misyjnych Wakacjach z Bogiem, które odbyły się w dniach od 16 do 23 lipca 2013 r. w Zagórzu Śląskim.

Wydział Misyjny Świdnickiej Kurii kolejny raz przygotował „Misyjne Wakacje z Bogiem” dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazialnych. Uczestnicy turnusu mieli okazję zapoznać się z sytuacją swoich rówieśników w krajach misyjnych oraz postaciami wielkich misjonarzy i świętych. Była to duchowa przygoda połączona z radością przebywania we wspólnocie, czas modlitwy i wdzięczności za dar wiary. – Ważne jest, by zrozumieć, że dar wiary, który otrzymaliśmy, jest skarbem. Skarbem, którego nie możemy zachować tylko dla siebie, ale powinniśmy podzielić się z innymi – tłumaczy klawerianka s. Magdalena Sypko, prowadząca Misyjne Wakacje z Bogiem. – W codziennym życiu, misjonarzem może być każdy w swoim środowisku. To postawa dzielenia się, dostrzegania potrzeb, akceptacji drugiego, który jest inny ode mnie. Chciałabym żeby dzieci nauczyły się w codziennym życiu dostrzegać dary, które otrzymują, a których nie mają miliony ich rówieśników na świecie: wiara, możliwość uczenia się, radosne dzieciństwo, codzienne pożywienie – dodaje s. Magdalena.

Misyjne Wakacje   W Misyjnych Wakacjach z Bogiem uczestniczyło 30. dzieci Mirosław Jarosz /GN Dzieci poznawały inne kultury z wszystkich kontynentów przez multimedia. Były też spotkania „na żywo”. Grupę misyjną odwiedziło dwóch kleryków z Tanzani, którzy obecnie przebywają u Salwatorianów w Bagnie ucząc się języka polskiego. Dzieci odwiedził również bp Adam Bałabuch, który m.in. odprawił Eucharystię – To bardzo dobrze, że człowiek już od dzieciństwa uczy się i poznaje jak dzielić się z innymi Dobrą Nowiną i swoją przyjaźnią z Chrystusem. Najpierw z rówieśnikami, a dorastając z kolejnymi środowiskami, w które wchodzi.

Organizowane od kilku lat w Diecezji Świdnickiej Misyjne Wakacje z Bogiem są rodzajem odpoczynku dla dzieci, połączonego z pogłębieniem życia religijnego. Mają one za zadanie ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się wiarą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama