Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wakacje nad Bałtykiem

Dzięki Świdnickiej Caritas blisko 100 dzieci odpoczywało w tym roku nad morzem. 30 lipca do domów wróciła ostatnia z grup.

W dwóch turnusach uczestniczyły dzieci z rodzin, które ucierpiały w czerwcowej powodzi w Gminie Marcinowice, a także dzieci z rodzin wielodzietnych i o niskich dochodach. Co ważne dzięki staraniom Caritas Diecezji Świdnickiej i jej dyrektora ks. Radosława Kisiela wszystkie dzieci uczestniczyły w koloni za niewielką odpłatnością lub całkowicie bezpłatnie. Na drugim turnusie, który powrócił do domów 30 lipca przebywały dzieci z parafii Wszystkich Świętych w Strzelcach Świdnickich wraz ze swoim proboszczem, ks. Grzegorzem Ławniczakiem oraz z parafii Chrystusa Króla w Głuszycy.

Program tegorocznych kolonii przebiegał pod hasłem „Święci też chodzili po drzewach”. - Każdego dnia Wakacje nad Bałtykiem   W trakcie koloni dzieci odwiedziły również Gdańsk Caritas Świdnica koloniści wyszukiwali informacji o patronie dnia i przygotowywali scenki z jego życia - wyjaśnia Violetta Rosińska - Różańska, kierownik kolonii, a na co dzień dyrektorka szkoły Caritas w Wirach. - Zastanawiały się, jak żyć, aby dążyć do świętości. Staraliśmy się tak zorganizować czas by nikt nie miał czasu na nudę.

Na każdym turnusie odbyła się wycieczka do Gdańska, oraz rejs statkiem. Oprócz wypoczynku na nadmorskiej plaży były wycieczki nad Wisłę i po lesie otaczającym ośrodek Caritasu Diecezji Elbląskiej, w którym mieszkały dzieci. Nie zabrakło wspólnych gier, śpiewów, tańców i modlitw. Były też dyskoteki, ogniska, podchody i zawody sportowe, a dodatkowo różne konkursy i quizy.

Wakacje nad Bałtykiem   Codziennie po południu na terenie ośrodka wypoczynkowego odbywały się wspólne zabawy Caritas Świdnica Wakacje nad Bałtykiem  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama