Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bach w bazylice

Będzie okazja do bliskiego kontaktu z sakralną muzyką baroku. W bardzkiej bazylice usłyszymy cztery spośród sześciu sonat na skrzypce solo autorstwa Jana Sebastiana Bacha.

W sobotę 3 sierpnia o godz. 18:00 Robert Bachara zagra koncert skrzypcowy w Bazylice Mniejszej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie. Będzie to koncert charytatywny na rzecz renowacji obrazu „Św. Jadwiga” autorstwa słynnego „śląskiego Rafaela” czyli Michaela Willmanna.

Koncert jest oddolną inicjatywą pasjonatów i miłośników barokowej muzyki oraz sztuki Dolnego Śląska, która wspierana jest przez dwie najprężniej rozwijające się społeczności internetowe skupione wokół Szlaku Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna (www.drogibaroku.org) oraz Polskiej Doliny Loary (www.facebook.com/PolskaDolinaLoary).

Robert Bachara wystąpi solo. W wyjątkowym i wyczerpującym programie znajduje się wykonanie czterech spośród sześciu sonat na skrzypce solo autorstwa Jana Sebastiana Bacha. Organizatorem koncertu jest Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie oraz „Bardo - na tropie tajemnic historii” (www.bardo.info.pl).
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama