Nowy numer 39/2023 Archiwum

Odpust u Marii Śnieżnej

W niedzielę 4 sierpnia o godz. 13.00 rozpocznie się Msza Święta odpustowa w Sanktuarium „Maria Śnieżna”.

W tym roku przeżywamy 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II we Wrocławiu, w czasie której, 21 czerwca 1983 r., dokonał koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej z Góry Iglicznej. Jest to jedyna osobiście koronowana figura Matki Bożej przez Jana Pawła II w Diecezji Świdnickiej. Z racji okrągłej rocznicy tamtego wydarzenia, tegoroczna uroczystość odpustowa na Górze Iglicznej w Sanktuarium „Maria Śnieżna”, będzie miała wyjątkowo uroczysty charakter.

Biskup Ignacy Dec wystosował do wiernych specjalny list zachęcający do uczestnictwa w tej uroczystości, która ma być swoistym podziękowaniem za dar koronacji. Oto jego treść:

Umiłowani Diecezjanie!
W tym roku przeżywamy 30-tą rocznicę wizyty bł. Jana Pawła II we Wrocławiu, w czasie której w dniu 21-go czerwca 1983 r. dokonał koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej z Góry Iglicznej. Wówczas bł. Jan Paweł II wypowiedział słowa: „Pragnę wyrazić radość, że wśród jasnogórskiej pielgrzymki jest mi dane ukoronować cudowną figurę Matki Bożej Śnieżnej, która w Sudetach króluje i hojnie rozdaje swe łaski: szczególna Opiekunka ludzi dotkniętych chorobą oczu, niewiast pragnących potomstwa, turystów i sportowców - Przyczyna Naszej Radości. Wkładając na skronie Syna i Matki korony, mówimy: „Tyś Bogarodzicą, Tyś naszą Matką, naszą Królową. w Twoich rękach, Pośredniczko łask wszelkich, nasze życie i nasze zbawienie.” Zbieramy dziś w jedno, składamy u stóp Twoich wiarę, nadzieję i miłość wyrażane tu i wyznawane przed Tobą od tylu dziesiątków lat, a także naszą wiarę, nadzieję i miłość - i tę, którą wyznawać będą przyszłe pokolenia. Bądź naszą radością, jak w przeszłości, tak również dziś, zsyłaj sercom naszym łaski, tak jak płatki śniegu w górach, gdzie mieszkasz.”
W trwającym Roku Wiary, przybądźmy na uroczystość odpustową na Górę Igliczną do Sanktuarium „Maria Śnieżna” w niedzielę czwartego sierpnia. Przybądźmy  do stóp Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Marii Śnieżnej”, aby ukazać naszą wiarę, nadzieję i miłość do Boga, do Jego Matki, a także do bł. Jana Pawła II. Swoją obecnością podziękujemy za dar koronacji, jedynej osobiście koronowanej figury Matki Bożej przez bł. Jana Pawła II w naszej Diecezji Świdnickiej. Modlić będziemy się o wiarę, nadzieję i miłość dla naszej Ojczyzny, naszej Diecezji, naszych rodzin i nas samych. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godz. 13.00 na którą serdecznie zapraszam.
Wszystkim, którzy podejmą w tym dniu trud pielgrzymowania do Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Marii Śnieżnej” z serca błogosławię.

+ Ignacy Dec
Biskup Świdnicki
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast