Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z tatą w góry

Ojcostwo inspiruje, ale tylko wtedy, gdy jest przezywane świadomie.

"Góry Ojcostwa" to program odkrywania i pogłębiania ojcostwa oparty o naukę płynącą z siedmiu biblijnych gór. 24 i 25 sierpnia odbędzie się pierwsza wyprawa dla ojców z dziećmi z tego cyklu. – Jest to okazja dla ojców i synów (od 7. roku życia wzwyż) do spędzenia czasu razem w pięknej scenerii Masywu Śnieżnika. "Góry Ojcostwa" to inicjatywa, która zrodziła się z poszukiwania motywacji do bycia mądrym i kochającym ojcem – precyzuje Jarek Komorowski, kłodzki katecheta, koordynator programu. 

Każda część ma taki sam schemat: 1. Zaprezentowanie tematu i krótka rozmowa ojców (podczas postoju). 2. Próba odpowiedzi sobie samemu na pytania: co Bóg ma mi do powiedzenia poprzez to wydarzenie na danej górze jako mężowi, ojcu (synowi, Polakowi, itp.)? Co Bóg mówi mi w relacji do mojego syna i czego ode mnie oczekuje? Spacer w ciszy (10-15 min.). 3. Rozmowa z dzieckiem, świadectwo. Nie chodzi o prawienie morałów ani głoszenie kazań, lecz o podzielenie się ze swym dzieckiem swoim własnym doświadczeniem wiary w danym temacie, przy danej górze.

Jarek Komorowski ilustruje ideę tematem Synaju: 1. To góra, na której Bóg objawił Mojżeszowi swoje prawo. To prawo nie zostało zniesione przez Jezusa, lecz potwierdzone i uzupełnione. 2. Ja jako mąż i ojciec zostałem powołany do tego, aby strzec prawa Pana w moim domu, aby uczyć go moich dzieci, a swoim przykładem pokazywać, jak je zachowywać. Bóg oczekuje ode mnie tego, że będę Mu wierny i że nauczę mojego syna i moją córkę czcić i szanować Go całym sercem. 3. Znając swojego syna, jego mocne i słabe strony mogę podzielić się z nim prawdą o tym, czym jest dla mnie Prawo Boże, przykazania, które Bóg z miłości dał ludziom; mogę również pochwalić syna za staranie się w tym, w czym wiem, że jest dobry a także wskazać jemu drogę do radzenia sobie z jego np. główną słabością.


Co? Gdzie? Kiedy?

Wyprawa ojców z dziećmi odbędzie się w Masywie Śnieżnika. Nocleg z soboty na niedzielę – w Schronisku pod Śnieżnikiem. 24 i 25 sierpnia (sobota i niedziela); początek: 9.00 w Międzygórzu, zakończenie: ok. 14.30 także w Międzygórzu. W "Góry Ojcostwa" może wybrać się każdy ojciec ze swym dzieckiem/dziećmi, który pragnie przeżyć ciekawy czas z nim/nimi i z innymi ojcami. W czasie wyprawy:

  • pierwszy etap programu siedmiu gór, czyli biblijne inspiracje dla ojcostwa (program uzdalnia do bycia świadkiem Chrystusa wobec swojej żony, dziecka, najbliższych),
  • zabawy i gry,
  • wieczorne ognisku przy schronisku pod Śnieżnikiem,
  • Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej – niedziela o 12.00. Każdy ojciec otrzyma scenariusze do rozmów z dziećmi oparte na programie: "7 GÓR - BIBLIJNE INSPIRACJE DLA OJCOSTWA".

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.goryojcostwa.blogspot.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/GoryOjcostwa lub bezpośrednio: Jarosław Komorowski, tel. 500 224 135.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama