Nowy numer 43/2020 Archiwum

SOS - Wierność

Bycie uczniem kosztuje, trzeba płacić każdą cenę za wierność Jezusowi, tylko wtedy rozkoszować się będziemy pokojem serca i odwagą życia.

Komentarz egzystencjalny (63 s):

SOS - słowo o Słowie. 20 Niedziela Zwykła
Kamil Gąszowski

Komentarz historyczno-kulturowy

SOS - Wierność   Krzyż Jezusa jest największym ogniem jaki zapłonął na ziemi ks. ROman Tomaszczuk /GN 49 Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

Ogień prawdopodobnie jest zapowiedzią zbliżającego się Sądu przy końcu czasów. W Starym Testamencie ogień jest bardzo często związany z oczyszczeniem.

50 Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.

Chrztem o którym mówi Jezus jest, zdaniem biblistów, zbliżająca się męka krzyżowa. Oto chrzest ognia jaki musi przejść sam Jezus.

51 Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.

Etyka Jezusa różni się tak radykalnie od etyki tego świata, ze podział jest nieunikniony.

52 Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; 53 ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej»...

I tym razem Jezus nie oszczędza swoich żydowskich słuchaczy. Musimy przyznać, że i my czujemy się nieswojo słysząc z ust Zbawiciela tak ostre słowa. Przecież i w judaizmie, i w chrześcijaństwie wielką wagę przykłada się do harmonii rodzinnej. Porządek ery mesjańskiej ma zdecydowane pierwszeństwo, także wobec więzów krwi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama