Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dali szansę miłości

Po raz piąty Świdnicki Ośrodek Ruchu Spotkania Małżeńskie zorganizował warsztaty dialogu małżeńskiego. Jak zawsze spotkanie było bardzo owocne.

Od 30 sierpnia do 1 września Dom Rekolekcyjny Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich po raz piąty stał się miejscem działania Boga scalającego i odnawiającego sakramentalną miłość kobiety i mężczyzny. Rekolektanci byli prowadzeni przez trzy pary małżeńskie: Ewę i Roberta Stolarczyków, Jarosława i Anettę Radeckich oraz Monikę i Mirosława Stawskich.

Co zaskakujące tylko dwie spośród 16 par biorących udział w weekendzie były z terenu diecezji. Jednak to spotkanie było ważne z jeszcze jednego powodu. Wśród uczestników był ks. Krzysztof Krzak, który osobiście przeszedł drogę dialogu i w ten sposób w diecezji przybył kolejny kapłan, który może prowadzić „dialogi”, czyli rodzaj warsztatów-rekolekcji dla poznania podstaw komunikacji w małżeństwie. – Zasady dialogu są uniwersalne, dlatego zastosowanie ich w relacji do ludzi, z którymi żyję na co dzień, także mnie jako kapłanowi ułatwia budowanie więzi – wyjaśnia wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy. – Żeby prowadzić warsztaty, najpierw trzeba samemu je przeżyć – dodaje Ewa Stolarczyk, która ze swoim mężem Robertem jest odpowiedzialna za świdnicki ośrodek ruchu. – Tym samym jesteśmy coraz bliżej momentu, gdy będziemy gotowi do poprowadzenia Weekendów dla Narzeczonych – zaznacza – Księża już są, powoli trzeba rozglądać się za małżeństwami, które będą chciały  włączyć się w prowadzenie tego rodzaju spotkań – dodaje.

Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś - w przypadku nieporozumień - pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama