Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na kolana! - wzywa papież Franciszek

W Rzymie papież Franciszek, w Świdnicy bp Ignacy, a w parafiach proboszczowie będą przewodniczyć modlitwie o pokój.

Od 1 września wiadomo, że papież Franciszek liczy, iż w najbliższą sobotę cały katolicki świat będzie prosił Boga o pokój. W sobotę 7 września, w wigilię święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju połączymy się w modlitwie oraz na miarę swoich możliwości podejmiemy dzieła pokutne.

W związku z tym bp Ignacy Dec apeluje:

"W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego zwracam się do wszystkich duszpasterzy, do osób życia konsekrowanego i do Was, umiłowani Diecezjanie, byśmy ochoczo i wielkodusznie włączyli się w najbliższą sobotę w obejmującą cały świat modlitwę o pokój oraz podjęli pokutę. Papież Franciszek tego dnia, pomiędzy 19.00 a północą, będzie modlił się z wiernymi zgromadzonymi na Placu świętego Piotra w Rzymie, błagając Boga o pokój  dla narodu syryjskiego oraz w intencji przezwyciężenia wszystkich sytuacji konfliktowych i przemocy na świecie" – napisał w specjalnej odezwie do wiernych diecezji.

Duszpasterze zostali więc zobowiązani do tego, żeby w sobotę, 7 września we wszystkich kościołach parafialnych diecezji świdnickiej, w łączności z Papieżem, w godzinach wieczornych, w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiona została Litania Loretańska, modlitwa różańcowa oraz odśpiewana Suplikacja.

"Ożywieni wiarą w skuteczne orędownictwo Matki Najświętszej prośmy miłosiernego Boga o dar pokoju dla Syrii i całego świata, by wszyscy mieszkańcy ziemi tworzyli społeczność opartą o wzajemne zrozumienie i szacunek. Na czas modlitwy i podejmowania dzieł pokutnych wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" – zakończył swój apel bp Ignacy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama