Nowy numer 21/2018 Archiwum

Będą ćwiczyć - w lepszych warunkach

W Wałbrzychu 30 mln zł kosztować będą prowadzone inwestycje modernizacyjne i budowlane w placówkach szkolnych.

W ramach miejskiego programu "Szkoła od nowa" na wałbrzyskim Podzamczu, przy szkole nr 26, powstaje centrum sportowe, na które składa się bieżnia lekkoatletyczna czterotorowa okólna, bieżnia do sprintu sześciotorowa długości 100 m, boisko do piłki nożnej o wymiarach 60 x 30 m z trawą syntetyczną, skocznia w dal o wymiarach 2,75 x 10 m, skocznia wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy. Dodatkowo teren zostanie ogrodzony, będzie także zainstalowany monitoring wizyjny, powstanie parking oraz oświetlenie pozwalające na prowadzenie zajęć po zachodzie słońca. Uzupełnieniem będą roboty w zakresie zagospodarowania terenu wokół obiektu (kanalizacja deszczowa, przyłącze wodociągowe, przyłącze energetyczne, demontaż urządzeń). – Bardzo cieszy mnie ta inwestycja. Od wielu lat nie mogliśmy korzystać z tego terenu w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wystające elementy i nierówności stwarzały zagrożenie dla naszych uczniów – mówiła dyrektor Szkoły Bożena Kruszyńska.

Koszt całości zadania wynosi ok. 4 000 000 zł, z czego 340 000 zł miasto pozyskało z Urzędu Marszałkowskiego na budowę obiektu lekkoatletycznego w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu". – To nie jedyne inwestycje sportowe w ramach "Szkoły od nowa". W pobliskiej szkole nr 21 prowadzona jest termomodernizacja sali gimnastycznej, także przy szkole nr 15 powstaje zewnętrzne boisko szkolne. Nakłady inwestycyjne miejskiego programy "Szkoła od nowa" wynoszą ponad 30 milionów zł – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma