Nowy numer 3/2019 Archiwum

Festyn parafialny i edukacja

6 października przy kościele św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej w Wałbrzychu odbył się odpustowy festyn parafialny połączony z 15 finałem akcji Stop Narkotykom i Przemocy.

Uroczystość rozpoczęto Mszą św. odpustową o godzinie 12.00. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Witold Baczyński, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu. Po Mszy św. obok kościoła rozpoczął się festyn parafialny. W programie znalazły się m.in. gry, zabawy, konkursy i loteria z nagrodami. Festyn był znakomitym przykładem udanego współdziałania wspólnoty parafialnej i miejscowej wspólnoty samorządowej.  – Stawiamy na rodzinę, na młodzież, na dzieci – tłumaczy Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów, współorganizator festynu. – Staramy się każdego dnia edukować naszych podopiecznych na temat tego, jakie zagrożenia niosą używki. Do naszej wspólnoty, niemal każdego dnia przychodzą rodzice z problemami. Matki pytają: „Syn wpadł w nałóg alkoholowy, co robić?” Pomagamy, kierujemy do specjalistów. Dużą pomocą służy nam proboszcz ks. Marian Kujawski, jeśli tylko może, pomaga. Kościół jest naturalnym sprzymierzeńcem w walce o dobro człowieka.

Podczas festynu 3 szkoły zostały uhonorowane pucharami i dyplomami „Bądź wolny od nałogów”: Szkoła CERTUS, PSP nr 6 i PSP nr 2.

           


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy